Małe utrudnienia

Ruch ciężkich pojazdów odwiedzających Cigacice od strony Sulechowa i S3 jest na tyle duży, że niejednokrotnie powoduje nadmierne obciążenie na nie do końca przygotowaną na to nawierzchnię.

wyjazd z Cigacic na Sulechów

Z tej to przyczyny słabo utwardzone pobocza powodują pękanie skraju drogi i jej degradacje. W związku z tym każde zaoszczędzone środki z dróg powiatowych Powiatowy Zielonogórski Zarząd Dróg lokuje w jej umocnienie. Trwają właśnie prace poprawiające stan drogi powiatowej na wyjeździe z Cigacic w kierunku Sulechowa.

widok od strony Nowego Świata

Jak nas poinformowała Pani dyrektor, Agnieszka Stelmasik, trwające właśnie prace to koszt 49 000 zł zaoszczędzonych z ubiegłorocznych działań PZZD na innych drogach. Za te pieniądze uda się obecnie poszerzyć i utwardzić 160 mb pobocza kostką betonową. Zabieg ten powstrzyma na 160 metrach dalszą degradację jezdni prawej we wspomnianym kierunku.

Przy okazji rozmowy dowiedzieliśmy się również, że bliskie sąsiedztwo drogi z lasem jest przyczyną wydłużonych działań z uprzątnięciem drewna usuniętego ze zwisających nad drogę drzew w wieczornych akcjach strażaków jakiś czas temu (dwukrotnie). Jednocześnie poinformowano nas, że za lada moment drewno zalegające w pasie drogi zostanie uprzątnięte.

Waldek Włodek