Licho nie śpi

Złe wieści, widać lepiej się rozchodzą (nie wiedzieć czemu?) niż te dobre, pełne ciepła, dobra i nadziei. No ale skoro tak jesteśmy skonstruowani więc przedstawiam kolejne wieści w sprawie poruszonej dwa dni temu…

Poniżej komentarze na profilu portalu społecznościowego, na którym umieściliśmy pierwej te informacje. Komentarzy było znacznie więcej ale wybraliśmy najistotniejsze naszym zdaniem.

przyłapani na szukaniu „cudzych gruszek” w Ostrzycach 11 lutego – śledztwo w toku

W Cigacicach na Spokojnej stanęli przed moim domem. To było w piątek i dzwonili gdzieś. Potem jeden wysiadł wysoki chłopak porozglądał się… wsiadł i odjechali. U nas dużo tych busów jeździ także trzeba uważać.

Może to Ci co dwa lata temu okradali działki w Sulechowie

Pojawiła się także informacja naocznego świadka:

W Ostrzycach ich trzepali (sprawdzali – przypis admina) z 2 godziny, do tego nie jeden, a dwa radiowozy więc to nie przekroczenie prędkości.”

To jest maskara co się teraz dzieje, wszędzie są złodzieje

O to to! Też przyczaiłam u nas na Mickiewicza, blachy spisałam (u nas na polkowickich jeździł). Swoją drogą, plan doskonały: pukają po domach, sprawdzają czy ktoś otworzy, jaki wiek itp, na pace trzy wory ziemniaków, że niby sprzedają, pytają tych co otworzą czy obok ktoś mieszka bo nie wiedzą czy iść pytać o sprzedaż ziemniaków…

Kontynuując ostatnią wypowiedź mieszkanka Cigacic podpowiada rozwiązanie na cwaniaków, lubujących się w „cudzych gruszkach”:

Reasumując, koszt kamery zewnętrznej to ok 200 zł. Ba, nawet kilku sąsiadów co montują na swoim terenie, zrzutka całą ulicą, i takie cwaniaki są bez szans

Nic jednak nie zastąpi w tym zabieganym świecie dobrosąsiedzkich stosunków i czujnych sąsiadów bo choć przez nasze wsie przewija się masę samochodów, oni to robią w sposób rzucający się w oczy (czają się, jazda bez świateł, podwójne rejestracje itd). Uważajmy na swoje otoczenie i pilnujmy siebie nawzajem.

Jacek D

!!!dla informacji!!!:
„złe wieści” na fb wyświetliło w dwa dni ponad 22 tysiące osób i około 10 procent z nich je udostępniło