Prezydent.pl

Nowy rok już za nami jakie 45 dni a na naszą pocztę co rusz wpływają kolejne informacje o wojażach głowy Państwa, naszego narodu.

Już 1 stycznia odwiedził Słowację by wziąć udział w uroczystości z okazji obchodów 30. rocznicy ustanowienia Republiki Słowackiej.
W dniach 17 – 19 stycznia odwiedził Davos by wziąć udział w Światowym Forum Ekonomicznym.
24 stycznia 2023 roku (wtorek) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z Małżonką Agatą Kornhauser–Dudą wzięli udział w spotkaniu pożegnalnym z Prezydentem Republiki Czeskiej Milošem Zemanem oraz Małżonką Ivaną Zemanovą w Náchodzie (Republika Czeska).
1 – 2 lutego złożyli wspólnie wizytę w Republice Łotewskiej. Podczas wizyty spotkali się (Prezydenta RP i Małżonka) z łotewskimi Polakami.

W międzyczasie (co pokazuje tvp) aktywnie pracuje w Ojczyźnie:
– udział w Noworocznym Spotkaniu Rodziny Olimpijskiej
– Spotkanie Noworoczne z Szefami Misji Dyplomatycznych akredytowanymi w Rzeczypospolitej Polskiej.
– kibicował zawodnikom uczestniczącym w konkursie indywidualnym FIS w Zakopanem.
– złożył wizytę w Bodzentynie (woj. świętokrzyskie) w związku z obchodami 160. rocznicy Powstania Styczniowego.
i wiele innych.

Tymczasem w sprawie naszych sąsiadów pogrążonych w wojnie z Rosją już za chwilę:

16 lutego 2023 r. (czwartek) w Kwaterze Głównej NATO w Brukseli Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda spotka się z Sekretarzem Generalnym Sojuszu Północnoatlantyckiego Jensem Stoltenbergiem.

Następnie w dniach 16–17 lutego br. (czwartek–piątek) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda złoży wizytę w Londynie.

Następnie w dniach 17–18 lutego br. (piątek–sobota) uda się do Monachium, gdzie odbywa się 59. Monachijska Konferencja Bezpieczeństwa.

Po tych wyprawach czeka go wielki test – wizyta Prezydenta Stanów Zjednoczonych (21 – 22 lutego) w Warszawie. Przy tej okazji (wielkie wyzwanie dla służb specjalnych) jest możliwość osobistego zobaczenia Joseph Biden na spotkaniu z Polakami. Rejestracja na spotkanie na stronie Ambasady USA Ameryki Płn.

Spotkanie odbędzie się 21 lutego 2023 roku w Arkadach Kubickiego (ogrody Zamku Królewskiego). Szczegóły dotyczące dokładnego miejsca zostaną podane 20 lutego.  

Waldek Włodek