Noworoczny szum

Ja takie drogi budowałem ze Schetynówek zanim Pan to wymyślił. Tak jeden były burmistrz zgasił obecnego posła partii rządzącej na noworocznym spotkaniu w sulechowskim Zborze wczorajszego wieczoru.

Właśnie wczoraj, w poniedziałek 23 stycznia o godzinie 17.00 na sali Zboru odbyło się tradycyjne spotkanie noworoczne burmistrza Sulechowa z mieszkańcami Gminy Sulechów. Na zaproszenie Wojciecha Sołtysa oprócz mieszkańców gminy odpowiedzieli posłowie lubuscy (Osos, Kurzępa), starostowie, burmistrzowie, wójtowie i wójtowe sąsiednich gmin. Byli dyrektorzy (prezesi) znaczących firm w okolicy, radni wojewódzcy, powiatowi, gminni oraz osoby funkcyjne podległych burmistrzowi jednostek i wielu, wielu mieszkańców.

Sala wypełniona nie do końca, co w sumie było trochę dziwne dla niektórych. Być może sprawił to ten termin, poniedziałek wieczór? Słyszeliśmy z nie jednych ust: czemu w poniedziałek? Nieważne, było minęło i dobrze jest. Spotkanie się odbyło a jeszcze pare burmistrz ma w planach.

Tradycyjnie Pan Wojciech Sołtys – Polska (jak sam mówi) przygotował prezentację osiągnięć, zamierzeń, sukcesów, potknięć i porażek. Prezentacja trwałą niespełna godzinę po której dopuścił do głosu gości obecnych na spotkaniu. Chętnych było wielu by mu podziękować za te wspaniałe wyniki Gminy Sulechów w minionym roku. Głos zabrali po kolei:
– posłanka Katarzyna Osos (PO)
– poseł Jacek Kurzępa z PIS-u,
– Starosta zielonogórski,
– Jakub Tyliszczak – mieszkaniec miasta, aktywista – społecznik,
– burmistrz Kargowej, Jerzy Fabiś.
– burmistrz Odważny (poprzednik Sołtysa), który „oświecił” posła PIS-u w kwestii wymyślania czegoś co już funkcjonowało jeszcze za jego kadencji.

22,31 24.01

Po przemowach i podziękowaniach goście zostali zaproszeni na toast noworoczny i tort (a nawet dwa) który widzimy powyżej.

Waldek Włodek