Dziwy naszej ery

Dziwny jest ten świat, nasz lokalny świat. Każdy z nas doświadcza w przestrzeni publicznej niezasłużonych opinii, wymądrzania się, także wulgaryzmów” – pisze na jednym z kont portalu społecznościowego, Jerzy Fabiś, burmistrz Kargowej.

Chwali również Facebook jako „fajnym kanał informacyjny”, na którym: „warto coś wyjaśnić, odpowiedzieć na pytanie. Niestety, niektórzy mylą inteligencję z bezczelnością, a racjonalizm często wykluczają populizmem. Odnośnie zaczepnych postów, to najczęściej nie biorę udziału w niekończących się dyskusjach.”

Wypowiedź ta została spowodowana postem Naszego burmistrza, Wojciecha Sołtysa, który zdegustowany masą niesprawiedliwych ocen, nie ma już czasu i ochoty by prowadzić konwersację z osobami bez prawdziwej twarzy.
– „Używam swojego prywatnego konta jako łatwego i skutecznego kanału informacyjnego ale to nie oznacza, że z racji pełnionej funkcji mam się zachowywać inaczej niż zrobiłbym to prywatnie.”

Kontynuując wypowiedź przypomina niektórym:
– ” Nowy Rok to nowe możliwości i nowe nadzieje ale czasami to również dobry moment by powtórzyć coś co jako zasada towarzyszy mi od początku obecności na fb. Pisałem o tym wielokrotnie w komentarzach ale widać trzeba to mocno wyartykułować. Nie koresponduję z anonimowymi i fejkowymi kontami. Nie akceptuję wulgaryzmów i obrażania bez względu do kogo jest kierowane. Takie konta i komentarze będę nadal blokować i usuwać.”

Podobnie jak Wojciech Sołtys, burmistrz Sulechowa uważamy i apelujemy do rozsądku niektórych:
„To jest moja przestrzeń i nie godzę się na jej zaśmiecanie.”

Zatem i my nie odpowiadamy na zaczepki, wulgaryzmy i nie korespondujemy z kontami anonimowymi (bez twarzy – własnej interlokutora).

Waldek Włodek