Tercet koncertuje

Czas świątecznej atmosfery przeszedł, niestety już do historii. Boże Narodzenie 2022 jest już przeszłością.

Nie mniej jednak nie zostanie zapomniane jako zwykłe święta z kilku powodów. U jednych będzie ich mniej u innych więcej ale na pewno w naszym Regionie warto wspomnieć blask słońca o poranku i wysoką (jak na grudzień) temperaturę powietrza. Kolejny miły akcent tych świąt to na pewno odwiedziny bliskich i dalszych krewnych w wielu domach. Można by wymienić jeszcze parę ale poprzestaniemy na pięknym akordzie ostatniego dnia a w zasadzie wieczoru świąt Koncerty kolęd.

Tercet wokalistów – organistów z naszego powiatu, ba, nawet gminy, w jeden wieczór, w jednej parafii dał aż trzy koncerty, które zgromadziły bardzo wielu słuchaczy na każdym z nich. Wszyscy troje byli uczniami klasy organów organisty z sulechowskiej Parafii Podwyższenia Krzyża – Leszka Knoppa. Wszyscy troje pochodzą z Naszej Gminy Sulechów.

Mateusz Kręcisz, Karolina Góralska i Emanuel Zienkiewicz w Bukowie

Panowie oprócz pracy zawodowej i nauki realizują się grając w kościołach na organach do mszy: Mateusz (z Bukowa) gra w Łęgowie i Bukowie, Emanuel (z Sulechowa) gra w Klępsku. Takim sposobem wymyślili i zrealizowali trasę koncertową w świąteczny wieczór (Klępsk, Łęgowo, Buków) z pomocą cigaciczanki Karoliny Góralskiej, która oprócz śpiewu i gry na klawiszach uwielbia psy, którymi się zajmuje od lat (o tym wkrótce). Trasa rozpoczęta wczoraj będzie kontynuowana ale na razie to tajemnica. Tymczasem wczoraj w każdym kościele zaśpiewali po 15 kolęd w różnych układach. Śpiew ogólnie był wspólny ze słuchaczami ale były tez kolędy śpiewane a kapela i solo. Przy klawiaturze również następowały zmiany ale te nie były widoczne dla publiczności.

Bukowska publika

Po wykonaniu głównego bloku kolęd (15 pieśni) wykonawcy zaprezentowali się słuchaczom vis a vis po czym wrócili na chór i bisowali kolejną kolędą.
Koncert rozpoczęty kolędą: Wśród nocnej ciszy zakończył się pieśnią – Bóg się rodzi.
Proboszcz, Mirosław Wąsiewicz otworzył koncert, witając zebranych i wokalistów. Zamykając go „pokazał” wokalistów i powiedział do zebranych: Ludzkiej hojności granic nie stawiajmy 😉 (cytat z Rancza), a koszyk na datki przy wyjściu…

Waldek Włodek