Czas kolędy rozpoczęty

Raduje się serce nasze – Narodził się nam Zbawiciel. Dzisiaj w Betlejem – wesoła nowina – że Panna czysta porodziła syna.

Radujmy się z tego powodu jak i z tego, że już w drugi dzień świąt 26 grudnia w Klępsku, Łęgowie i Bukowie (od 17.30 co 90 minut) odbędą się trzy koncerty tercetu młodych organistów i wokalistów, którzy wyszli z pod ręki Leszka Knopa – organisty z Sulechowa. Wszyscy troje są młodymi wokalistami dobrze rokującymi na przyszłość. Sam ich mistrz, jest cenionym autorytetem w okolicy w dziedzinie organistyki jak i … kolei.

Tercet w obsadzie:
Karolina Góralska*, Emanuel Zienkiewicz**, Mateusz Kręcisz***
wystąpi (jak tercet przystało) trzykrotnie i to jednego popołudnia. Istny maraton kolędowy zorganizowali na terenie Parafii Łęgowo, która posiada trzy kościoły należące do Dekanatu Sulechów: w Klępsku, Łęgowie i Bukowie.

fragment plakatu ich występu pojutrze

W koncercie usłyszymy tradycyjne kolędy jak:
Gdy się Chrystus rodzi czy Dzisiaj w Betlejem
będą również mniej znane jak: Serca ludzkie się radują. W planie koncertu jest śpiew na głosy i wspólne kolędowanie.

* Karolina – jest słuchaczką Diecezjalnego Studium Organistowskiego (bliższy jest jej fortepian) i obecnie uczy się śpiewu klasycznego we Wrocławiu
** Emanuel – chodzi do Wrocławskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej. Jest absolwentem Diecezjalnego Studium Organistowskiego. Jest też organistą.
*** Mateusz – jest absolwentem Diecezjalnego Studium Organistowskiego. Pracuje w Zakładzie Organmistrzowskim p. Olejnika.

Walwlo