Czas świąt, czas prezentów

Już jutro czwarta niedziela Adwentu, święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Boże Narodzenie to czas radości z narodzin Jezusa Chrystusa, który na świat przyszedł by nas zbawić.

Trzymając się tej myśli radujmy się również z wszystkiego co w związku z tym się dzieje: choinki, bliskości rodzinnej, prezentów. Skoro już mowa o prezentach to zacznijmy od tego, który miasto i mieszkańcy otrzymali w sobotę od MB Pneumatyka (prezes – Małgorzata Bieniaszewska).
Mowa o pierwszym Suleszku jaki, dzięki pomysłowości burmistrza Sołtysa i współpracy z przedsiębiorcami sulechowskimi, stanął pod sulechowskim murem obronnym przy ul. Okrężnej.

Skoro mowa o Sołtysie i prezentach to pozwolimy sobie wymienić innego, tego z Cigacic, który w ramach prezentów przekazał szkolnej świetlicy dary w postaci:
– pisaki do malowania,
– puzzle gąbkowe,
– piłki.
Dzięki tym podarunkom dzieci aż kipią radością i weną twórczą a gdy cieszy się dziecko, cieszy się cały świat (taka ich moc).

Kolejne prezenty to nagrody za pomysłowość i talenty w konkursach rysunkowych w których liczny udział wzięły dzieci (młodzież) z cigacickiej podstawówki. Nagrody w dwóch konkursach wręczał również burmistrz Sołtys wraz z dyrektorką Sulechowskiego Domu Kultury Agnieszką Łukaszenko – Woźnica. Wśród nagrodzonych odnotowaliśmy:
– II m. Zosia Motyl klasa I
– III m. Ala Rogala też z I
Obie w konkursie „Sulech Twoimi oczami”
– II m. Iga Stojek kl. VI kat., IV – VI kl.
– wyróżnienie Natalia Hetmanowska kl. IV, kat. j.w.
– wyróżnienie Krystian Hetmanowski kl. I, kat. I – III kl
– II m. Rafał Wykręt kat. kl. VII, kat. VII – VIII
w konkursie na kartkę świąteczną organizowany przez SDK Sulechów.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy wielu pomysłów w następnych konkursach i weny twórczej bez konkursów 😉

foto: SP Cigacice, tekst WW