Katolik na Wschodzie

Dziś naszą modlitwą i ofiarą wspieramy Kościół Katolicki na Wschodzie – rozpoczynał msze święte, ksiądz Proboszcz Parafii Cigacic, Jerzy Filipkowski. Modliliśmy się również za Naszą Parafię i wszystkich parafian aby nawrócili się do Boga i szukali rozwiązań swoich problemów w modlitwie i wierze.

#POKÓJ ZAKWITNIE, KIEDY PAN PRZYBĘDZIE
Boże, przekaż Twój sąd królowi,
a Twoją sprawiedliwość synowi królewskiemu.
aby Twoim ludem rządził sprawiedliwie
i ubogimi według prawa.
#
Za dni jego zakwitnie sprawiedliwość
i wielki pokój, zanim księżyc zgaśnie.
Będzie panował od morza do morza,
od Rzeki aż po krańce ziemi.
#
Wyzwoli bowiem biedaka, który go wzywa,
i ubogiego, który nie ma opieki.
Zmiłuje się nad biednym i ubogim,
nędzarza ocali od śmierci.
#
Niech jego imię trwa na wieki,
jak długo świeci słońce, niech trwa jego imię.
Niech jego imieniem wzajemnie się błogosławią,
niech wszystkie narody życzą mu szczęścia.*
#

Ogłoszenia duszpasterskie na drugą niedzielę adwentu 4.12.2022 r

 1. Dziś naszą modlitwą i ofiarą wspieramy Kościół Katolicki na Wschodzie. Przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary do puszek na wsparcie naszych Rodaków tam mieszkających, szczególnie na Ukrainie, przeżywającej dramat wojny. (fragment listu Episkopatu).
 2. W czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (17 rocznica ustanowienia sanktuarium Matki Bożej Klenickiej w Otyniu).
  W czasie wieczornej mszy – poświęcenie medalików dla dzieci I-komunijnych.
 3. W przyszłą niedzielę – Dzień Solidarności z kapłanami – seniorami. Ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.
 4. W Kargowej rozpoczęło się przygotowanie osób dorosłych do Bierzmowania. Jeśli ktoś z naszej Parafii byłby zainteresowany – proszę o kontakt ze mną (Proboszcz). **
 5. Roraty dla uczniów naszej szkoły i innych chętnych w piątek o 7.00
  Zapraszam dzieci z lampionami.
 6. intencje mszalne na nadchodzące dni:
  środa ………… 18.00 + Władysław Nowak i ++ z rodziny Nowak
  czwartek ….. 18.00 + Stanisław Bryliński
  piątek ……….. 07.00 za Parafian
  …………………… 18.00 DB Paweł
  sobota ………. 18.00 + Halina
  niedziela ….. 09.00 ++ Halina Brol, Stanisław Wieczorek i Franciszek
  ………………….. 11.00 DB Waldemar (z racji imienin)
 7. Przy wyjściu z kościoła: świece (już tylko małe) po 10 zł i opłatek. Za opłatek ofiara dobrowolna w kopercie na tacę z danymi (nazwisko, adres).
 8. Również przy wyjściu z kościoła prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny.

Proboszcz, ks. Jerzy Filipkowski

Z innych ogłoszeń Dekanatu Sulechów:

# Najbliższe i jedyne w grudniu nauki przed Chrztem Św.: „Rola rodziców” oraz „Chrzest nowym życiem…” odbędą się w niedzielę, 18.12.22 o godz. 17.00.
! Pytanie niecodzienne !
Czy ktoś z Was ma przyjaciół lub rodzinę w Niemczech w Aachen? Otóż, chodzi o pomoc w załadunku 2 ołtarzy do busa w dniu 9.12.22 w godzinach porannych. Kosztowne jest wysłanie samochodu z 2 osobami do Niemiec. Potrzebnych jest 2 panów na czas 1 godziny.
Więcej informacji u ks. Proboszcza, Józef Tomiak tel. 683853055 Parafia pw. św. Stanisława Kostki, Sulechów ul. Odrzańska
## We wtorek 6 grudnia, wspomnienie św. Mikołaja, bpa. Po Mszy św. PZ CARITAS  będzie rozdawał dla dzieci upominki „mikołajowe”.
Rekolekcje adwentowe w naszej parafii zaplanowane są od 18 do 20 grudnia (od IV niedzieli adwentu do wtorku). Poprowadzi je postulator watykański ks. prałat Sławomir Oder. Spowiedź św. we wtorek. Zapraszamy do spowiedzi przedświątecznej już teraz. Przed Mszą św. zawsze jest możliwość skorzystania z sakramentu pojednania. Nie odkładajmy spowiedzi św. przed samymi świętami. (Parafia pw. Podwyższenia Krzyża, Sulechów)
### 25 listopada w naszej parafii (Parafia p.w. św. Wojciecha w Kargowej) rozpoczęło się przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych. Kolejne spotkania w następujących terminach:
9,10,16 grudnia 2022 roku – godz. 19.00
17,18,24,25 lutego 2023 roku – godz. 19.00
3,4 marca 2023 roku – godz. 19.00.
Kontakt: 48 683525015 lub email: marpiet2@op.pl

* Psalm (Ps 72 (71), 1b-2. 7-8. 12-13. 17
** Najbliższe spotkania odbędą się 9, 10, 16 XII w kościele o godz. 19.00. Pozostałe spotkania w lutym i w marcu. Bierzmowanie dorosłych odbędzie się 6 marca 2023 r. w Głogowie.