Potrzeba czujności

w oczekiwaniu na przyjście Chrystusa
Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak było za dni Noego, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego. Albowiem jak w czasie przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki, i nie spostrzegli się, aż przyszedł potop i pochłonął wszystkich, tak również będzie z przyjściem Syna Człowieczego. Wtedy dwóch będzie w polu: jeden będzie wzięty, drugi zostawiony. Dwie będą mleć na żarnach: jedna będzie wzięta, druga zostawiona
…*

Ogłoszenia duszpasterskie na 27.12.2022 roku

 1. Dziś I niedziela Adwentu – rozpoczyna się nowy rok liturgiczny.
 2. W tym roku przypada 90 rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie – jednej z najokrutniejszych zbrodni reżimu sowieckiego, której kulminacja przypada na lata 1932- 1933. Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło, wg różnych szacunków, od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. Dziś pragniemy modlić się w intencji pokoju na Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni.
 3. W środę święto św. Andrzeja Apostoła.
 4. Msza święta roratnia dla uczniów naszej szkoły i chętnych w piątek o godzinie 7.00. Zapraszam dzieci z lampionami a po roratach do świetlicy wiejskiej na kakao i coś słodkiego.
 5. W tym tygodniu I czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą mszą świętą. Odwiedziny chorych odbędą się bliżej świąt, 16 grudnia, o czym wspomnę w odpowiednim czasie.
  Spowiedź adwentowa w naszej Parafii będzie 21 grudnia od 16.00
 6. W przyszłą niedzielę, przy wyjściu z kościoła, będą zbierane ofiary do puszek na pomoc kościołowi katolickiemu na Wschodzie.
 7. Edykt ks. Bpa Tadeusza Lityńskiego w sprawie beatyfikacji siostry M.Iwony Król (posługiwała również w naszej Diecezji) w gablocie parafialnej.
 8. Intencje mszy świętych na nadchodzące dni:
  środa ………….. 18.00 + Stanisław Bryliński
  czwartek ……. 18.00 +Jan Herman
  piątek ………… 18.00 + Edward Mazurek
  sobota ……….. 18.00 + Mieczysław Bujalski
  niedziela …… 09.00 – DB III Róża Różańca Świętego
  niedziela …… 11.00 – DB Karolina (20 rocznica urodzin)
 9. W piątek po mszy świętej – godzinna Adoracja w ciszy.
 10. Przyszła niedziela jest I w miesiącu – Niedziela Adoracyjna. Po mszy św. – Nabożeństwo eucharystyczne w int. naszej wspólnoty parafialnej. Po rannej mszy i nabożeństwie również zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 11. Przy wyjściu z kościoła do nabycia:
  – (na stoliku w kościele) tygodniki katolickie
  – (na stoliku na zewnątrz) opłatki i świece na nasze wigilijne stoły.
  Ofiary za Opłatki – dobrowolne z przeznaczeniem na ubezpieczenie mienia parafialnego Parafii Cigacice. Ofiary składamy na tacę z podaniem nazwiska i adresu. Ofiary za świecę będą przeznaczone na działanie związane z pomocą udzielaną dzieciom (duże 20 zł, małe 10 zł).

ks. Proboszcz Jerzy Filipkowski

… Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie. A to rozumiejcie: Gdyby gospodarz wiedział, o jakiej porze nocy nadejdzie złodziej, na pewno by czuwał i nie pozwoliłby włamać się do swego domu. Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo o godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie»*

*Słowa Ewangelii wg św. Łukasza Mt 24, 37-44