Oto my jesteśmy

Wszystkie pokolenia izraelskie zeszły się u Dawida w Hebronie i oświadczyły mu: «Oto my jesteśmy kości twoje i ciało. Już dawno, gdy Saul był królem nad nami, ty odbywałeś wyprawy na czele Izraela. I Pan rzekł do ciebie: Ty będziesz pasł mój lud – Izraela, i ty będziesz wodzem nad Izraelem». Cała starszyzna Izraela przybyła do króla do Hebronu. I zawarł król Dawid przymierze z nimi wobec Pana w Hebronie. Namaścili więc Dawida na króla nad Izraelem.*

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 20.11.2022 roku

 1. Dziś przeżywamy ostatnią niedzielę roku liturgicznego – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po mszy – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo eucharystyczne z Aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi (za jego publiczne odmówienie można zyskać odpust zupełny pod warunkami zwykłymi (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej i modlitwa wg intencji Ojca św.)
 2. Dziś przypada święto patronalne naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na nasze seminarium
 3. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Modlimy się za tych, którzy w nich zginęli lub zostali poszkodowani, o ich rodzinach i bliskich, przeżywających z tego powodu tragedie rodzinne i osobiste.
 4. Odczytam dziś komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ataków na św. Jana Pawła II.
 5. W bieżącym roku przypada 90 rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie. Jednej z najokrutniejszych zbrodni reżimu sowieckiego, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933. Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło (wg różnych szacunków) od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków.
  W przyszłą niedzielę pragniemy się modlić w intencji sprawiedliwego pokoju na Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni.
 6. Intencje Mszy świętej na najbliższe dni:
  środa …… 18.00 ……….. ++ Tadeusz, Zenobia i Mirosław
  czwartek 18.00 ……….. ++ Gertruda i Franciszek Pinczewscy
  piątek ….. 18.00 ……….. + Wiesław Motyl
  sobota …. 18.00 ……….. + Barbara Żmudzińska
  niedziela 09.00 ……….. + Henryk Kozik (4 rocznica śmierci)
  ……………… 11.00 ………. + Tadeusz Kaczmarczyk
  Adoracja w ciszy w piątek wyjątkowo od godziny 17.00
 7. Przyszła niedziela będzie Pierwszą Niedzielą Adwentu.
  Na mszy poświęcenie opłatków na nasze wigilijne stoły. Tradycyjnie ofiary złożone za opłatki zostaną przeznaczone na ubezpieczenie mienia parafialnego (kościół, plebania, cmentarz i budynku gospodarczego koło plebani).
 8. Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane świece CARITAS.

* czytanie z drugiej Księgi Samuela (2 Sm 5, 1-3)