Jesteś gotowy?

Śmierć nigdy nie zapowiada się z wyprzedzeniem, większość z nas umiera nagle z przyczyn niespodziewanych czy na własne życzenie.

Czy jesteś gotowy? to pytanie główne niezwykłej ewangelizacji do jakiej doszło wczoraj na nowosolskiej ulicy.
W Nowej Soli w dzień (hallowen), który sprawił że młodzież w różnych, strasznych a nawet przerażających strojach wyszła na miasto na jednej z ulic można było spotkać niezwykłą „rzecz”. W taki dzień właśnie rodzi się pytanie właśnie takie jak w tytule. Zastanawiamy się dlaczego odeszli nasi bliscy a nie myślimy, że i my będziemy powołani do Pana…

Trumna na chodniku (foto DB)

Trumna na chodniku wywołała zainteresowanie ale tylko nieliczni śmiałkowie położyli się do niej. Jednak z tymi którzy się w niej położyli organizatorzy mogli przeprowadzić bardzo ciekawe i głębokie rozmowy. Była nawet osoba która wstrząśnięta tym doświadczeniem chciała oddać swoje życie w ręce Jezusa. Te dwie godziny, podczas których miał miejsce ten event były cudownym czasem – mówi jego organizator, Daniel Bogdanowicz . Wspaniałe było wnieść światło i rozpalić serca ludzi w dniu w którym ciemność świętowała.

Diabeł choć przegrał definitywnie gdy Jezus zmarł na krzyżu i zmartwychwstał to jednak się nie poddaje i zależy mu by ponosząc należytą mu karę wziąć z sobą jak najwięcej ludzi. Cieszę się że przez śmierć mogliśmy mówić o Jezusie który jest życiem i dzięki któremu człowiek może poczuć prawdziwy smak wolności. Wolności od czego? Wolności od ciężaru i konsekwencji swoich grzechów. Dzięki Jezusowi mamy pokój z Bogiem który przestał być naszym Sędzią, a stał się Ojcem.

Należy tu również wspomnieć, że taka forma ewangelizacji nie jest nowością w Polsce gdyż od wielu lat odbywają się takie ewenty w miastach północnej Polski. Ta trumna też chyba stamtąd przyjechała ze specyficznym karawanem, który parkuje w Nowej Soli…

DB i WW