Dyliżans na sprzedaż

Stare dobre czas mijają jak życie. Liście na drzewach żółkną i kartki z kalendarza, starzejemy się. Zmienia się nasze otoczenie nieodwracalnie.

W związku z tym, że podróżowałem nieraz (w dawnych latach) do Poznania i z powrotem, niestety nie dyliżansem, znałem wiele lokali na tej trasie. Czasy były wtedy inne, można by powiedzieć, mniej śpieszne. Zatrzymywało się więc na obiad czy kawę w różnych miejscach. Były to lokale różnej klasy jak posiłki w nich serwowane. Rzadko w którym nie dało się zjeść zamówionej potrawy ale się zdarzało. Niemal każde miasteczko czy nawet wieś miała swój bar z jadłem i napitkiem. Zajeżdżało się więc na zmianę do Kargowej, Kopanicy czy Wolsztyna. Zaglądało się również do Grodziska, Granowa czy Ruchocic.

Może szału nie było ale ze względu na nazwę, najbardziej utkwił mi ten jeden w Kopanicy, Dyliżansem zwany. Może dlatego, że kawa była pyszna a może dlatego, że miał wspólny parking ze sklepem GS, który jak Dyliżans był dobrze zaopatrzony? Ważne, że opłacało się tam zatrzymywać. Kiedy przesiadłem się na pociągi Dyliżansu nie odwiedzałem. Jednak jego zalety tkwiły w pamięci i czasem specjalnie się tam bywało.

Kiedy nastąpiła pierestrojka i zaczęła kwitnąć prywata, lokal przechodził przeobrażenia i właściciele się zmieniali. Zmieniało się również menu i klientela. Nie stało by miejsca jacy ludzie tam bywali i co tam oglądali ale było ciekawie. Obecnie od miesięcy lokal stoi pusty a jego czasy jak dyliżansu, dawno minęły.
Właściciel lokalu (Gminna Spółdzielnia) ogłosił właśnie nieograniczony przetarg ustny na sprzedaż prawa wieczystego użytkowania nieruchomości gruntowej, zabudowanej o powierzchni 654 m2 budynkiem o powierzchni 460 m2.

Przetarg odbędzie się już w najbliższą środę 26 października o godzinie 11:00 w siedzibie GS SCh w Kopanicy przy ul. Zbąszynieckiej 40.
Cena wywoławcza nieruchomości to 299 000,00
Wadium w wysokości 10% wartości należy wpłacić do dnia 25.10.2022 włącznie na rachunek właściciela w BS Siedlec nr 12 9660 0007 0006 4350 0200 0002. W przetargu minimalne postąpienie to 1 000,00 zł.

Klub DYLIŻANS Dyskoteka INSOMNIA
zdjęcie ze strony www

Szczegółowe informacje w sprawie uzyskać można w biurze GS lub telefonicznie 68 384 0525 lub 509 309 459. Ewentualnie można szukać w Gazecie Lubuskiej z dn. 19.10.2022 r na stronie 4.

Waldek W.