Siostry Pani Zosi

Światowa premiera najnowszej powieści – II części dylogii Zofii Mąkosy, już za nami. Dziś po premierowo również w Gorzowie Wielkopolskim.

28 września br. w Gminnym Domu Kultury w Kolsku, z inicjatywy Pawła Zapeńskiego i przy jego pomocy odbyła się światowa premiera najnowszego dzieła Zofii Mąkosy – Makowa Spódnica – Siostry. Miejsce premiery nie jest przypadkowe bo kto śledził losy bohaterek I części dylogii, pamięta, że z tych stron pochodziła Wiga – zielarka, babka osieroconej Rozalki.

Wstęp spotkania okrasił występem Teatr Terminus a Quo z Nowej Soli. Aktorki tego teatru, inscenizacją wprowadziły przybyłych w atmosferę tamtych czasów, jak to kiedyś było. Potem spotkanie poprowadził jego pomysłodawca, Pan Paweł przepytując o różne kwestie związane z treścią XVII wiecznej dylogii.

Wiele by tu pisać o tym co było i jak było ale dzięki technice każdy może to zobaczyć (przynajmniej z pozycji widza) i ocenić. Link do prezentacji poniżej:
>>>>>>>>>>>>> .

Ze spotkania, po ciekawej dyskusji i objuczona podarunkami, autorka wyszła przepełniona satysfakcją i zmęczeniem po dobrze wykonanej pracy.

Wiga – jedna z bohaterek dylogii autorstwa Anny Marii Krycia

Pani Zosiu – dziękujemy i do zobaczenia na spotkaniach autorskich…

Waldek Włodek