Królestwo Boże dostępne

Jezus przemierzał miasta i wsie, nauczając i odbywając swą podróż do Jerozolimy. Raz ktoś Go zapytał: «Panie, czy tylko nieliczni będą zbawieni?»

On rzekł do nich: «Usiłujcie wejść przez ciasne drzwi; gdyż wielu, powiadam wam, będzie chciało wejść, a nie zdołają. Skoro Pan domu wstanie i drzwi zamknie, wówczas, stojąc na dworze, zaczniecie kołatać do drzwi i wołać: „Panie, otwórz nam!”, lecz On wam odpowie: „Nie wiem, skąd jesteście”. Wtedy zaczniecie mówić: „Przecież jadaliśmy i piliśmy z Tobą, i na ulicach naszych nauczałeś”.
Lecz On rzecze: „Powiadam wam, nie wiem, skąd jesteście. Odstąpcie ode Mnie wszyscy, którzy dopuszczacie się niesprawiedliwości!” Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów, gdy ujrzycie Abrahama, Izaaka i Jakuba, i wszystkich proroków w królestwie Bożym, a siebie samych precz wyrzuconych. Przyjdą ze wschodu i zachodu, z północy i południa i siądą za stołem w królestwie Bożym.
Tak oto są ostatni, którzy będą pierwszymi, i są pierwsi, którzy będą ostatnimi».*

Ogłoszenia duszpasterskie na 21 niedzielę zwykłą 21.08.2022 roku

Trwa sierpień – MIESIĄC TRZEŹWOŚCI.
W piątek przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, z racji tego nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
Przypominam, że w miejscach sakralnych obowiązuje nas strój godny a nie swobodny.
Intencje mszalne na najbliższe dni:
+ poniedziałek – środa o 8.30 za naszą Parafię
+ czwartek 18.00 + ks. Władysław Wąchal (36 rocznica śmierci)
+ piątek ….. 18.00 – za Parafian
+ sobota …. 16.00 – msza ślubna
+ sobota …. 18.00 + Barbara Żmudzińska
+ niedziela 09.00 + Eugeniusz Czerniak (3 rocznica śmierci)
+ niedziela 11.00 ++ Wiesław Motyl, Alina, Władysław i Antoni Siemaszko.
Gorące podziękowania za posprzątanie kościoła – za wkład w to nasze wspólne dzieło. Dziękuję również za ofiary składane na tacę jak i te na cele remontowe.
Polecam tygodniki religijne: Niedziela i Gość Niedzielny (po 8 zł.)
Za tydzień w niedzielę, 28 sierpnia o godz. 15.00 w sali widowiskowej SDK już po raz IX odbędzie się Przegląd Pieśni Maryjnych „Głosem pieśni wielbię Cię”.

Proboszcz ks. Jerzy Filipkowski

* Ewangelia wg św. Łukasza (Łk 13, 22-30)