Cigacice mają ulicę

Nie wiemy kto to wymyślił (na pewno nie my) ale w sumie fajnie, że istnienie Cigacic w sąsiedztwie Nowego Świata zostało podkreślone.

Już kilka lat temu w związku z podziałem i przeklasyfikowaniem gruntów rolnych na działki budowlane w Nowym Świecie (gm. Sulechów) zaistniał pomysł o nadaniu nazw przyszłym ulicom we wsi. Wiadomo, czym prędzej tym lepiej zanim pobuduje się więcej domostw. Od tego czasu minęło już wiele lat i uchwała w końcu to uprawomocniła.

Ulice stały się faktem. Choć mieszkańców od tego czasu przybyło (i domów) urzędnicy będą mieli teraz więcej roboty przez to. Około 130 mieszkańców wsi będzie musiało zmienić meldunek, wymienić dokumenty: dowody osobiste, prawa jazdy, legitymacje szkolne i szereg innych, nie mówiąc już o paszportach i zamówieniu tabliczek z nazwą ulicy i numerem posesji na bramę i dom. Tak, tak, takie wymagania zawarte są w oficjalnym piśmie z Urzędu Miejskiego w Sulechowie jakie mieszkańcy wsi otrzymali na początku sierpnia.

Wracając do ulic we wsi, od 7 lipca oficjalnie mamy ulice:
– Cigacicką
– Zielonogórską
– Perłową
– Kryształową
– Rubinową
– Szmaragdową
– Szafirową
– Turkusową
– Diamentową
– Bursztynową i
– Koralową.

Wszystko widać na załączonych fotkach do uchwały, która została przegłosowana 21 czerwca 2022 r a 24.06.2022 r opublikowano ją w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubuskiego. Po 14 dniach uchwała się uprawomocniła i każdy właściciel posesji jest zobowiązany do jej oznaczenia nowym adresem.

widoczne ulice to droga od ronda (za TJX) w stronę ulicy Warszawskiej i rejon budynków 14 i 15
foto przedstawia zasadniczą część wsi od nr 1 do 9 (dawniej)

Dla informacji publicznej, nasza redakcja znajduje się na ulicy Rubinowej 1a, twarzą do ulicy Cigacickiej. W wyjaśnieniu do tytułu, informuję, że jest to w Polsce pierwsza ulica Cigacicka.

Waldek Włodek