I ja Wam powiadam

I Ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a zostanie wam otworzone. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu zostanie otworzone. Jeżeli któregoś z was, ojców, syn poprosi o chleb, czy poda mu kamień? Albo o rybę, czy zamiast ryby poda mu węża? Lub też gdy prosi o jajko, czy poda mu skorpiona? Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, to o ileż bardziej Ojciec z nieba udzieli Ducha Świętego tym, którzy Go proszą„.

Ogłoszeni duszpasterskie na 17 niedzielę zwykłą 24 lipca 2022 roku

Jutro przypada wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących, który rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Z tej racji po mszy o 11.00 na parkingu szkoły nastąpi poświęcenie pojazdów. Zebrane z tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy posługujących w w krajach misyjnych.
We wtorek wspomnienie św. Joachima i Anny – rodziców Najświętszej Maryi Panny. Jest to właśnie dlatego światowy dzień Dziadków i Osób Starszych. W modlitwie pamiętajmy szczególnie o naszych babciach i dziadkach żyjących i zmarłych.
W związku z zamiarem wstąpienia w związek małżeński (zapowiedź I) Damiana Kamila Gratunika i Moniki Łuka, zamieszkałych: Cigacice, Podgórna, ogłaszam ten fakt. Kto miałby jakieś informacje o kwestiach przeciwnych temu związku, proszony jest o zgłoszenie tego faktu w tutejszej kancelarii parafialnej.
Polecam prasę katolicką: Niedziela i Gość Niedzielny po 8 zł (stolik przy wyjściu z kościoła.
Dziękuję za prace włożone w nasze parafialne dzieło: sprzątanie i ofiary, szczególnie parafianom kładącym na cele remontowe.

ks. Proboszcz Jerzy Filipkowski