Wyleję Ducha mojego

Tak mówi Pan:
«Wyleję Ducha mego na wszelkie ciało, synowie wasi i córki wasze prorokować będą, starcy wasi będą mieć sny, a młodzieńcy wasi będą mieć widzenia. Nawet na sługi i służebnice wyleję Ducha mego w owych dniach.
I uczynię znaki na niebie i na ziemi: krew i ogień, i słupy dymne. Słońce zmieni się w ciemność, a księżyc w krew, gdy przyjdzie dzień Pański, dzień wielki i straszny.
Każdy jednak, kto wezwie imienia Pańskiego, będzie zbawiony, bo na górze Syjon i w Jeruzalem będzie wybawienie, jak przepowiedział Pan, i wśród ocalałych będą ci, których wezwał Pan».

Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Zesłania Ducha Świętego 5.06.22 r

Dzisiejsza uroczystość kończy okres wielkanocny ale czas przyjmowania Komunii świętej trwa do przyszłej niedzieli.
Dziś Pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna. Po mszy Nabożeństwo Eucharystyczne – modlimy się szczególnie za naszą Parafię.
Dziś po raz kolejny obchodzimy Święto Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej.
Przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary (do puszek) na rzecz Centrum Opatrzności Bożej, wotum Narodu za odzyskaną wolność.
Jutro święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
W czwartek, Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
W przyszłą niedzielę – uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Przy wyjściu z kościoła zbierane będą ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
Intencje mszalne na najbliższy tydzień:
poniedziałek …… – 18.00 – za Parafian
środa ……………….. – 18.00 – +Krystyna Bendkowska
czwartek …………. – 18.00 – +Wanda Rudowicz
piątek ………………. – 18.00 – DB Bogumił z rodziną
sobota ……………… – 18.00 – +Mieczysław Bujalski
niedziela …………. – 09.00 – ++z rodziny Traczyńskich (Katarzyna i Karol)
niedziela …………. – 11.00 – + Stanisława Kozłowska
niedziela …………. – 12.30 – DB rodziny Duszyńskich.
Polecam również prasę katolicką: Niedziela i Gość Niedzielny – obie po 8 złotych. W „Gościu” kolejne wersety Biblii na plycie.

Ks. Jerzy Filipkowski – Proboszcz