Nie tylko truje

Jak się dowiadujemy z różnych źródeł, mimo wielu inwestycji ekologicznych w ochronę środowiska, bezpośredni sąsiedzi (także ci dalsi) mają wiele zastrzeżeń do firmy produkującej w naszej okolicy materiały izolacyjne na kraj i cały świat. Nie jest tajemnicą, że odczuwalność ich działalności (szczególnie w weekendy) jest uciążliwa w wielu wymiarach. Skarzą się mieszkańcy Nowego Światu i przedmieść Sulechowa (Górki Małe najbardziej) na hałas dochodzący z firmy. Mieszkańcy Cigacic i Górek Małych na zapylenie, a Nowy Świat i ulica Kwiatowa na ruch samochodów ciężarowych, które nie zawsze jadą zgodnie z przepisami drogowymi czy też parkują w terenie zabudowanym i kopcą (oraz śmiecą).
Jest też parę aspektów, w których złego słowa nie można o nich powiedzieć. Można by tu wymienić pare spraw ale dziś się skupmy na tym co najważniejsze w czasie Pandemii.
” Firma ROCKWOOL Polska przekazała szpitalowi w Sulechowie, znajdującego się blisko fabryki w Cigacicach, kilka tysięcy przedmiotów ochrony osobistejCKorzystać z nich będzie personel medyczny zajmujący się osobami zarażonymi koronawirusem.”
I to jest bardzo dobra wiadomość, szczególnie, te rzeczy tanie nie są. Firma jak wszystko w światowej gospodarce ponosi straty przez Pandemie ale jednak dostrzega potrzeby innych. Przy okazji można wspomnieć o pomocy miejscowej szkole podstawowej (wielokrotnie od lat), dzieciom z okolicy (Dzień Dziecka) czy klubom piłkarskim z regionu Cigacic. Sponsorują wiele imprez sportowych w Gminie Sulechów i kraju. Więc suma sumarum mają wielkie serca – DZIĘKUJEMY.

INFO ze strony