RCB – alert pogodowy

Uwaga!
Dziś po południu i w nocy (23/24.02) bardzo silny wiatr. Zabezpiecz rzeczy, które porwane wiatrem mogą stanowić zagrożenie. Unikaj otwartych przestrzeni

RCB to nic innego jak Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Jednak działalność tego rządu nie daje podstaw do słuchania ich informacji gdyż … (tu każdy może dopowiedzieć swoją wersję).
Nie wiemy skąd oni biorą te informacje skoro meteorolodzy z IMGW wczoraj zapowiadali co innego.
Zaglądając głębiej w tą informację okazuje się, że miast pisać nowe info – modyfikują stare i wychodzi na to że już wczoraj o tym pisali ;). Mniejsza z tym, niemal od południa dziś pada deszcz z różnym natężeniem a stan pogody ulega pogorszeniu. Już nie pada (17.53) ale leje i wiatr nieznacznie się wzmaga. Jedne ze źródeł podawało, że wiać i lać ma na południe od linii Zielona Góra – Włodawa więc nam to nie grozi. Drugie źródło podaje że zagrożenie (II stopnia) tymi anomaliami dotyczy dziewięciu powiatów województwa lubuskiego, wśród nich widnieją powiaty na północ od tej linii (słubicki, sulęciński, świebodziński i częściowo krośnieński i zielonogórski. Wiatr ma tam wiać ze średnią prędkością od 35 km/h do 45 km/h, w porywach od 95 km/h do 110 km/h z zachodu.

https://twitter.com/RCB_RP

Odpowiedź do artykułu “RCB – alert pogodowy

  1. WJ W Autor

    Dwie godziny później pogoda bardzo inna, nie pada, nie wieje oby tak dalej to wszystkie służby ratownicze będą miały spokojną noc.
    Przynajmniej na północ od ww. linii