Jednak wieje

W nawiązaniu do wczorajszej informacji o dezinformacji poczynionej przez internetowy dziennik lokalnej gazety codziennej spieszymy donieść, że jednak informacja się nie potwierdziła. Można by powiedzieć, że znowu się rozminęli z prawdą po drodze ale nie powiemy gdyż w pewnym sensie zapowiedź się potwierdziła, gdyż wiało mocniej niż normalniej. Wina więc nie leży po stronie wydania internetowego lubuskiej tylko synoptyków vel meteorologów, których przewidywania co raz częściej sprowadzają się do wróżenia z fusów.
Jak się okazuje w rzeczywistości zakłócenia w dostawie prądu dotknęły obecnie (około 23.05) miejscowości Smardzewo (pow. świebodziński) i Łęgowo (pow. zielonogórski). Jak nas poinformowano, na infolinii ENEA SA, naprawa uszkodzeń z powodu wiatru w pierwszej miejscowości potrwa do 1.30 (niedziela) i do 3.00 w drugiej.
Pozostaje mieć nadzieję, że mieszkańcy jak drzewiej bywało mają w zapasie dodatkowe źródła światła a niektórzy nawet dodatkowe zasilanie. Wszak nieprzewidywalność pogody w obecnych warunkach klimatycznych jest dużo mniejsza niż jakakolwiek wygrana.
Trzymajcie się żyjący w ciemnościach, jesteśmy z Wami…

p.s.
z tego co zdążyliśmy się zorientować wiatry niespokojne przesuwają się szeroką ławą wzdłuż linii autostrady Wolności i już dotarły do Wrześni…