Kalsk vol 3

Chciało by się napisać: a nie mówiłem? Pisałem, pisałem i każdy o tym wie, że siła mediów jest ogromna. Piszę o tym a propos licznego (nad wyraz) udziału niektórych osób, których wcześniej nie było widać w proteście. Ale co tam, niech im będzie.
Dziś w Kalsku na boisku Sokoła Kalsk miało się odbyć nagranie programu na żywo Radio Zachód Interwencje. W związku z sytuacją atmosferyczną spotkanie przeniesiono do szkolnej sali gimnastycznej. Tam blisko 100 osób z różnych miejsc Gminy Sulechów przybyło by głośno wyrazić swój sprzeciw przeciwko rozwojowi gospodarstwa rolnego planującego chów kilkudziesięciu tysięcy sztuk trzody chlewnej. Byli radni, burmistrz, sołtysi i zwykli mieszkańcy. Nie wszystkim się dano wypowiedzieć i w ogóle program ten to dziwny twór tego radia. Nie dosięgają sedna sprawy bo w niecałe trzy kwadranse nie wiele można powiedzieć czy zrobić. Tak też było i dzisiaj. Tyle dobrego że przynajmniej liderzy tego protestu wypowiedzieli się a słowa ich poszły w świat. Podobać się mogła też wypowiedź w tym zakresie specjalistów od smrodu i od epidemii (sanepid).
Słowa zapisane na taśmach czy dyskach będzie zapewne można wkrótce odsłuchać (mamy nadzieje) choć jak zawsze widać, że RZ coś kombinuje ze swoim nagraniem bo jeszcze go nie ma na ich stronie. Być może nagranie jest po prostu kiepskie i się nie pokaże ale i tak byłoby szkoda, więc dobrze że chociaż niezależni obserwatorzy to nagrywali…
Link do pierwszego nagrania>>>>>