„Ciary” przechodzą…

…gdy „Sabine” hula. Tak w skrócie można skwitować nocne wichury nad Polską i lubuskim. Co prawda oba fronty nie spowodowały żadnych utrudnień czy niedogodności w naszym życiu ale obawa nadal istnieje ponieważ od rana podają w mediach, że zapowiadane orkany są dopiero nad Niemcami. Znaczyłoby to nie inaczej, że wiatr słabnie i zwalnia tempo. Meteorolodzy jednak nadal ostrzegają, że występowanie ich w Polsce jest więcej niż możliwe i w lubuskim może powiać silnie po 16-tej.
Dlatego też nadal ostrzegamy i informujemy, uważajcie na siebie i bliskich.

” Dotychczas najwyższe odnotowane porywy osiągały 70-75 km/h. Po południu nadal występuje duże prawdopodobieństwo porywów wiatru do 85-95 km/h.
Dotyczy powiatów: gorzowski, krośnieński, międzyrzecki, nowosolski, słubicki, strzelecko-drezdenecki, sulęciński, świebodziński, zielonogórski, żagański, żarski, wschowski, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra
.”
Komunikat przygotowano na podstawie danych z systemów teledetekcji atmosfery oraz sieci pomiarowo-obserwacyjnych IMGW-PIB. Lokalnie zjawiska mogą mieć inny przebieg niż opisany.

ostatni akapit to dane ze strony IMGW