Inaczej się nie da

Podobnie jak z drogą wojewódzką, krajową czy powiatową, z mostem czy chlewnią – zawsze ta sama technika działania. Spotkania, protesty, apele, „barykady” i jak nic nie skutkuje zaczynają działać media. Choć nie które tym tematem zajmują się od początku to jednak media dla „leniwców”* mają (przeważnie) najlepszy efekt działania. Nie trzeba nic czytać ani oglądać czy zapamiętywać, wystarczy słuchać co wbijają w głowy i problem już żyje swoim życiem. Winowajcy takiego zamieszania też kruszą się przed ich naporem i nie raz zmieniają swoje plany czy zamiary. Radio, bo o nim piszę, można zrobić głośno i przekaz dotrze do większej ilości osób. Na to też liczą protestujący (przynajmniej organizatorzy) przeciw wielkoprzemysłowemu chowowi tuczników w Kalsku.
W związku z tym już w poniedziałek 10 lutego o godzinie 14 z minutami na boisku w Kalsku odbędzie się nagranie na żywo audycji Radia Zachód – INTERWENCJE.

Organizatorzy protestu liczą na masowy udział w dyskusji i udział w nagraniu jak największej liczby zainteresowanych mieszkańców Gminy Sulechów. Prośbę swą motywują tym, że to dotyczy KAŻDEGO mieszkańca Gminy Sulechów a nawet wielu z sąsiednich gmin…

Do zobaczenia w poniedziałek na Stadio de Sokół Kalsk