Ostatni oddech przed WOŚP

Już jutro od bladego świtu na ulice miast i wsi wyjdą mali i duzi, dziewczynki i chłopcy, kobiety i mężczyźni, cywile i mundurowi. Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszyscy oni (ponad 120 tysięcy) wyjdą tylko po to aby wesprzeć po raz 28 wielki szczytny cel Jerzego Owsiaka nieznanego nikomu przed 30 laty witrażysty.
Jego pomysł i sposób na wsparcie tych najmniejszych, najmniej mogących zrobić. Jurek Owsiak, który to wymyślił pewnie nigdy w życiu nie zakładał że to wszystko tak pójdzie, tak się potoczy. Najgorsze jednak jest to, że nie przewidział iż wszystkie kolejne rządy będą napychać swoje kabzy a w geście „dobrej” woli dorzucą mu jedynie parę groszy do zbiórki przed kamerami. Poza tym nie zmieniło się nic. Służba zdrowia nadal niedoinwestowana, ciągle brak urządzeń ratujących życie małych i dużych, starych i młodych.
Zostawmy jednak to wszystko by nie psuć sobie nastrojów przed najpiękniejszym dniem w roku – kolejnym finałem WOŚP, w tym roku już 28.
Ponad setka wolontariuszy w Gminie Sulechów wyjdzie na ulice naszego miasta i wsi sulechowskich. Z tego dziesięcioro+ będzie kwestować w Regionie Cigacic, w którym kilkanaście lat temu też urodził się pomysł by i u Nas zbierać dla Fundacji Jurka O. Nasz pierwszy finał wypadł w bardzo mroźną i śnieżną zimę gdzie jedynie auta Pani dyrektor szkoły i sołtysa Nowego Światu były schronieniem przed tym śniegiem i mrozem.
Jutro natomiast pogoda zapowiada się wyśmienicie więc nic tylko się cieszyć, że pomimo iż wielu „funkcjonariuszy” kościelnych „nie lubi” Jurka i jego działań niebo sprzyja mu doskonale.
Dzięki Ci Panie Boże za dobre słowo i jeszcze lepsza pogodę na ten dzień.
My jedynie możemy życzyć Wam wszystkim życzliwych i hojnych ludzi na drodze waszego kwestowania.

Do zobaczenia jutro 🙂

Waldek W.