Do Finału 8 dni

28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy co raz bliżej. Z wiadomości na dziś nie wiele wiadomo co będzie się działo podczas niedzielnych imprez z tej okazji w Zielonej Górze, Sulechowie czy Trzebiechowie. Wszyscy trzymają w wielkiej tajemnicy programy finałowych imprez. Podobnie jest i w naszych Cigacicach. Z tym tylko szczegółem, że od początku finałów odbywających się w Cigacicach jestem współorganizatorem tego wydarzenia. Takim sposobem pozyskuje wykonawców na scenę, fanty na licytacje i loterie. Co zaś do programu mam już na dzisiaj następujące informacje:
około 12.00 zapraszamy wszystkich naszych sympatyków (SRC i WOŚP) na boisko szkoły gdzie zajadą do nas w odwiedziny uczestnicy II Rajdu 4×4 WOŚP Sulechów organizowanego przez grupę MudSquad 4×4. Uczestnicy Rajdu na terenach przyszkolnych zaprezentują nam swoje maszyny, którymi przyjadą (około 70 pojazdów).
Sam Finał w Szkole Podstawowej rozpocznie się o 15.30 pokazami tanecznymi grupy z Zielonej Góry.
Kolejny występ to wykonawca grający na ksylofonie i … następnie znowu pokaz taneczny.
Po pokazie tancerzy z Zielonej Góry na „scene” wejdzie nasza miejscowa solistka Karolina Góralska z akompaniatorem.
Kolejny punkt programu to pokaz walki karate.
Po karatekach koncert solistów z Sulechowa
Następnie Modelarze zaprezentują swoje modele latające i ich możliwości.
Następny pokaz to mistrzowie tańca towarzyskiego i być może jakaś gwiazda koło nich się pokaże.
Następnie młoda wiolonczelistka z Zielonej Góry (kiedyś Nowy Świat) zaprezentuje kilka utworów filmowych.
Dla spragnionych ruchu i wygibasów koło 18.50 – 19.00 trenerka zaprosi do udziału w Aerobiku.
Po kilkunastominutowym rozruchu, gotowi do tańca usiądziemy odpocząć i posłuchać laureatkę konkursu ogólnopolskiego w Krakowie.
Po jej występie pozostanie nam już tylko licytacja finałowa. Finałowa a to dlatego, że wcześniej będą te pośrednie pomiędzy innymi wydarzniami na scenie.
Poza sceną w całej szkole dziać się będzie wiele wydarzeń powiązanych z całą Orkiestrą i jej wsparciem. Będą wystawy, warsztaty, pokazy i kawiarenka z pysznymi ciastami i słodyczami. Będzie miejsce dla dzieci i dla dorosłych. Będzie loteria z losami, które wszystkie wygrywają.

Zapraszamy zatem już od 12.00 na plac szkolny a od 15.30 na sale gimnastyczną. Przyprowadźcie swoich krewnych, znajomych i kolegów. Zabierzcie z sobą dobry humor i pieniądze. W ten dzień na pewno się przydadzą 😉

Poza tym musimy poinformować, że w Cigacicach na 28 FINALE WOŚP Piaseczny, Bednarek i Kajach ………………………………………………………………………… nie zaśpiewa.
Pokazu Pol Dance……………………………………………………………………………………………. nie będzie.
Ale………………………… będą nasi strażacy ochotnicy i muzycy z okolicy.
Będzie miejscowy Leonard Coen przy mikrofonie i zielonogórski Abelard. Inni wykonawcy z pierwszej dziesiątki listy przebojów także nie przyjadą ale tylko z tego względu, że twórcy (organizatorzy) WOŚP w Cigacicach pracują społecznie by to wydarzenie powstało a każdy kto chce chociaż 111 złotych za dojazd czy występ nie zasługuje na miano społecznika (wolontariusza).

Na licytacje wpływają już fanty różnej wartości i wielkości. Jest już pare urządzeń agd, kimono znanego judoki z autografem, obraz zaprzyjaźnionej z Cigacicami artystki, srebrne monety od „anonimowego” mieszkańca Cigacic i wiele innych. Wszystkie one będą licytowane od około 16.00 do prawie 20.00 kiedy to organizatorzy zapowiadają światełko do nieba…