Posłuszny Bogu czci swoich rodziców

Pan uczcił ojca przez dzieci, a prawa matki nad synami utwierdził. Kto czci ojca, zyskuje odpuszczenie grzechów, a kto szanuje matkę, jakby skarby gromadził. Kto czci ojca, radość mieć będzie z dzieci, a w czasie modlitwy będzie wysłuchany. Kto szanuje ojca, długo żyć będzie, a kto posłuszny jest Panu, da wytchnienie swej matce.
Synu, wspomagaj swego ojca w starości, nie zasmucaj go w jego życiu. A jeśliby nawet rozum stracił, miej wyrozumiałość, nie pogardzaj nim, choć jesteś w pełni sił. Miłosierdzie względem ojca nie pójdzie w zapomnienie, w miejsce grzechów zamieszka u ciebie.
*

świąteczny wystrój nadal trwa

Dzisiejsza niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego to Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – święto patronalne rodzin. Niech nigdy nie zabraknie modlitwy za nasze rodziny.
We wtorek zakończenie tego roku. Msza święta i nabożeństwo o godzinie 17.00.
W środę 1 stycznia Nowy Rok – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Jest to święto nakazane – obowiązek uczestniczenia we mszy świętej. Msze jak w niedziele.
Chorych w tym tygodniu nie będzie bo byłem tuż przed świętami.
Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca – Niedziela Adoracyjna. Po rannej mszy zmiana tajemnic Żywego Różańca.
Intencje Mszy świętej:
poniedziałek – 17.00 – ++ z rodziny Kułaga: Karol, Maria i Wiesław (intencja od synów).
wtorek – 17.00 – za Parafian
środa – 9.00 – za Parafian
środa – 11.00 – +Stanisław Wasilewski (intencja od Michaliny i Stanisława Poradzisz)
niedziela – 9.00 – DB I Róża
……………. 11.00 – ++ Bożena i Kazimierz Łozowscy i ++ z rodziny
Trwa wizyta duszpasterska w naszej Parafii (kolęda). W odwiedzinach kolędowych łączy się wymiar duchowy z pastoralnym, w rozmowach duszpasterskich tematem powinno być życie Boże, zbawienie, życie wiary i dialog dotyczący życia religijnego. Nadszedł już czas, by troszczyć się o Kościół a z tej troski wypłynie troska o kościół (świątynie).
W czasie kolędy starajmy się w miarę możliwości być wszyscy obecni w domu. Stół nakrywamy obrusem na którym stawiamy krzyż i naczynie z wodą święconą oraz kropidło (jak nie mamy kropidła woda jest zbędna). Uczniowie przygotowują zeszyty do religii. Wyrazem żywej wiary jest oczekiwanie kapłana, który przyjdzie z Bożym błogosławieństwem – jednym z dobrych a często zapomnianym jest wychodzenie na przeciw kapłana.
Troska o wspólny Kościół i funkcjonowanie duszpasterza w parafii są ofiary składane na potrzeby duszpasterskie (czym innym jest ofiara kolędowa a czym innym ofiara na Kościół).
Plan kolęd na ten tydzień:
codziennie od 15.00 (chyba, że ogłoszę inaczej), w soboty od 10.00
Poniedziałek: Górzykowo od nr 36 do 47 i nr 5 (z przerwą na mszę)
Wtorek godz. 10.00 Leśna Góra od nr 2, 18 – 13 i dalej do końca.
Czwartek – Górzykowo od nr 56 (przy nowym moście), 2, 3 i 4a, b, c i od 53 do 48.
Piątek 15.00 – Górki Małe od nr 13 do 8 i od 7 do 1
Sobota od 10.00 – od nr 44 i dalej 30 – 35 i od 27 do 15

Polecam prasę katolicką – został tylko gość niedzielny podwójne wydanie ze świąt.
Jubilatom i solenizantom wszelkiej łaskawości Bożej (i wszystkim innym obchodzącym swoje wielkie i małe rocznice).
Gościom – błogosławionego i przyjemności z pobytu w Naszej Parafii.
…………………………………………………………………………ks. proboszcz Jerzy Filipkowski

* Czytanie z Mądrości Syracha