Przybądź o Panie

… tyś jest królem chwały.

Czwarta niedziela adwentu – ogłoszenia duszpasterskie.

czwarta niedziela Adwentu i cztery świece symbolizujące je

We wtorek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachowajmy tradycje i zwyczaje polskie podczas wieczerzy wigilijnej. Ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia Konferencja Episkopatu Polski zachęca do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych (obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia). W tym dniu pod żadnym pozorem nie spożywamy alkoholu. Niech podczas wieczerzy wigilijnej towarzyszy nam wspólna modlitwa, zapalenie świecy, czytanie fragmentów Ewangelii wg. św Łukasza o narodzeniu Zbawiciela, dzielenie się opłatkiem, wspólne śpiewanie kolęd, darowanie sobie win i urazów – to zwyczaje, które należy pielęgnować, zachowywać i przekazywać młodszym pokoleniom.
Pasterki 22.00 i 24.00
.
Ofiary złożone na Pasterkach zostaną przeznaczone na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. ks. bpa Wilhelma Pluty.
W Wigilię obchodzi swoje imieniny bp senior Adam Dyczkowski. Solenizanta polecamy Panu Bogu w modlitwie, prosząc aby darzył go błogosławieństwem a Maryja otaczała opieką.
W pierwsze i drugie święto msze święte jak w niedziele. W czwartek 26 grudnia w II święto – św. Szczepana, pierwszego męczennika, dzień poświęcony Uczelniom katolickim (KUL, IF-T, Wydział teologiczny US). Ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na potrzeby tych uczelni.
W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to święto patronalne rodzin katolickich.
Intencje mszy świętych w świątecznym tygodniu:
Pasterki o 22.00 i 24.00 za Parafian
I święto BN – 9.00 ++ Antonina Mazurkiewicz, Maria i Antoni Cynk
…………………..11.00 + Eugeniusz Czerniak (od uczestników pogrzebu)
II święto BN – 9.00 ++ z rodziny Dziewanowskich: Andrzej, Józef, Ewelina i ++ dziadków
Niedziela – 9.00 DB dla Anny w 50 rocznicę urodzin
………………..11.00 + Marek Biegański i ++ z rodziny.
Prasa katolicka dziś w podwójnej objętości i po 10 PLN. Od Nowego Roku podwyżka ceny Niedzieli do 6 PLN za sztukę ale w większej objętości i nowymi rubrykami (porady specjalistów: lekarzy, psychologów, księży, prawników).
Przy wyjściu z kościoła świece (ostatnie sztuki – dziękuję bardzo) i opłatki. Za opłatki proszę ofiary w kopercie (z podaniem danych ofiarodawcy).
Solenizantom i wszystkim obchodzącym małe i duże rocznice życzę błogosławieństw Bożych i pomyślności w Panu.
Gościom – miłego pobytu w naszej Parafii i spokojnych, pięknych chwil u nas w gościnie.
Wizyty duszpasterskie zaczynam już w sobotę od strony Głuchowa w Górzykowie od 10.00 od nr 28 a kończę pod nr 7 u Państwa Macewicz).

ks. Jerzy Filipkowski

cigacicka szopka w kościele

Pan przemówił do Achaza tymi słowami: «Proś dla siebie o znak od Pana, Boga twego, czy to głęboko w Szeolu, czy to wysoko w górze!» Lecz Achaz odpowiedział: «Nie będę prosił i nie będę wystawiał Pana na próbę». Wtedy rzekł Izajasz: «Słuchajcie więc, domu Dawidowy: Czyż mało wam uprzykrzać się ludziom, iż uprzykrzacie się także mojemu Bogu? Dlatego Pan sam da wam znak: Oto Panna pocznie i porodzi Syna, i nazwie Go imieniem Emmanuel».

Czytanie z księgi Proroka Izajasza