Wprowadzam nieprzyjaźń …

Gdy Adam zjadł owoc z drzewa zakazanego, Pan Bóg zawołał na niego i zapytał go: „Gdzie jesteś?”
On odpowiedział: „Usłyszałem Twój głos w ogrodzie, przestraszyłem się, bo jestem nagi, i ukryłem się”.
Rzekł Bóg: „Któż ci powiedział, że jesteś nagi? Czy może zjadłeś z drzewa, z którego ci zakazałem jeść?”
Mężczyzna odpowiedział: „Niewiasta, którą postawiłeś przy mnie, dała mi owoc z tego drzewa i zjadłem”.
Wtedy Pan Bóg rzekł do niewiasty: „Dlaczego to uczyniłaś?”
Niewiasta odpowiedziała: „Wąż mnie zwiódł i zjadłam”.

Dziś przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to również rocznica ustanowienia Sanktuarium Matki Bożej Klenickiej w Otyniu.
Dziś obchodzimy Dzień Modlitw i Pomocy Materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie. Przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary na pomoc Naszym Rodakom tam mieszkającym.
Na mszy o 11.00 poświęcenie medalików uczniom klasy III, a po mszy spotkanie z ich rodzicami (w kościele).
W piątek 13 grudnia wspominamy rocznicę ogłoszenia stanu wojennego.
W przyszłą niedzielę – Dzień solidarności z kapłanami – seniorami. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.
Przygotowanie osób dorosłych (po 21 roku życia) do Sakramentu bierzmowania rozpocznie się 14 grudnia (sobota) o godzinie 11.00 w salce katechetycznej przy Parafii pw. Podwyższenia Krzyża w Sulechowie.
Przy wyjściu z kościoła do nabycia opłatki i świece wigilijne w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Cena świec to 6 złotych – mała i 13 złotych – duża. Za opłatek ofiary składamy w kopertach na tacę z danymi ofiarującego. Nazwisko i adres niezbędny jest do tego żebym mógł się upominać w domach z których nic nie dano.
Roraty dla uczniów naszej szkoły we wtorek i piątek o 7.00. Dzieci zapraszam z lampionami. Cieszy fakt, że tyle dzieci pojawiło się poprzednio.
Intencje mszy świętych:
– wtorek i piątek – 7.00 za Parafian
– czwartek – 17.00 za Parafian
– sobota – 17.00 +Stanisław Wasilewski (intencja od Bronisław Poradzisz z Węglówki)
– niedziela – 9.00 ++Ludwika Szyjka i Jadwiga Chodasewicz
………………….11.00 + Bogdan Gnitecki i ++ z rodzin Gniteckich i Borowskich
Spowiedź adwentowa w naszej Parafii – w piątek 20 grudnia a odwiedziny chorych dnia poprzedniego, w czwartek 19 grudnia.
Polecam prasę katolicką: Tygodniki Niedziela (5 zł) i Gość Niedzielny (6 zł). Zachęcam tym bardziej że jak nie kupicie Państwo to ja z parafialnych funduszy muszę za nie zapłacić (zwrotów nie ma).
Od 30 listopada na terenie całego Powiatu Zielonogórskiego obowiązuje zakaz wstępu do lasu ze względu na Afrykańskiego Pomoru Świń – apel na prośbę Starosty Zielonogórskiego.

Wtedy Pan Bóg rzekł do węża: „Ponieważ to uczyniłeś, bądź przeklęty wśród wszystkich zwierząt domowych i polnych; na brzuchu będziesz się czołgał i proch będziesz jadł po wszystkie dni twego istnienia. Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej: ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę”.

czytanie z księgi Rodzaju