Tylko noże naostrzą…

Już jutro, już niebawem bo od 12.00 na sulechowskim rynku (Plac Ratuszowy od strony wejścia do UM) zacznie „działać” w rekordowej liczbie 34 straganów Jarmark Bożonarodzeniowy. Wystawiać się będą wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Sulechów oraz Harcerze Hufca Babimojsko – Sulechowskiego, Uniwersytet Trzeciego Wieku z Sulechowa, Sołectwa, Prywaciarze i gospodynie z wsi z innych gmin. Będzie nad wyraz tłoczno ale i oferta przebogata. od drobnych prezentów czy ozdóbek choinkowych po całe choinki czy gotowe potrawy wigilijne. W przed jarmarkowych podpatrywań po okolicy udało się nam zajrzeć do sołectw Brzezie i Kalsk. Tamtejsze gospodynie mają na prawdę zacną ofertę na jutro przygotowaną i jeszcze coś robią choć jak same mówią – teraz to tylko można: „noże naostrzyć – co by cięły te pyszności co przygotowano wcześniej dla gości„.
Skoro tak to zdradzamy co mamy:
Wianki na drzwi, choinki z makaronu i papierowej wikliny, świeczniki, gwiazdeczki i figurki świąteczne szyte. Do tego ozdobne pudełeczka w które można wszystko zapakować na prezent. Na pewno wielkie wrażenie zrobi Brzezińska bombka ale ocenicie Państwo jutro.

choinki z makaronu???
wianki na drzwi?
gwiazdki z nieba …
słodkości w każdej ilości …
i rarytas jedyny w swym rodzaju

Gospodynie z Kalska przygotowały z integrowaną ofertę i wszystko widać od razu, sami spójrzcie:

wielkie rarytasy tu się szykuje
Cytryna w zalewie miodowo cynamonowej??? to dopiero musi grzać

Jutro na ich stoisku (Kalsk) będą również wydawane pakiety startowe na niedzielny Bieg dobrych Mikołajów, którego po raz VI jest organizatorem to Sołectwo i Aktywny Kalsk z Krzysiem Kluczyńskim na czele. Brawo !!!