Moniuszko dla mas

Dziś w Sulechowie w ramach obchodów 700 lecia miasta i 200 urodzin wielkiego kompozytora odbył się koncert Moniuszkowski. Od 19.00 przez niespełna dwie godziny ( z małymi przerwami) intelektualna śmietanka miasta i gminy wsłuchiwała się w Moniuszkowskie interpretacje Artura Rożka i towarzyszącej mu pianistki Anny Hajuk – Rynkowicz.
Program koncertu podzielono na parę części tematycznych wśród, których pierwsze miejsce zajęły arie operowe (Straszny Dwór, Halka, Verbum nobile).
Druga część to solowy występ pianistki Artura w repertuarze F. Chopina:
– Andante spianato
– Wielki Polonez Es-dur op.22
Kolejna część (po przerwie) to pieśni żołnierskie (Stary kapral, Piosenka żołnierza, Kozak), erotyczne (Morel, Znasz-li ten kraj, Złota rybka), romantyczne (O matko moja, Grajek, Do Niemna) oraz frywolne/styryczne (Pieszczotka, Niepewność, Dziad i baba). Koncert zakończył się wykonaniem pieśnią Adama Mickiewicza (słowa) – Czaty.
Po wykonaniu ostatniej partii utworów publiczność tak się rozochociła, że nie chciała artystów wypuścić ze sceny. W taki wypadku po oficjalnym zakończeniu i odebraniu podziękowań oraz gestów sympatii zaśpiewali bis o złocistym Morelu.
Należy również wspomnieć, iż Pan Artur to rodowity sulechowianin…

Krzysia Gonciarz prowadziła koncert w imieniu SDK
Artur Rożek rozpoczął koncert przy akompaniamencie Anny Hajduk – Rynkowicz arią z opery Straszny dwór, „Kto z mych dziewek serce której …”
po niespełna dwóch godzinach koncert zakończył się gorącymi brawami
Widownia artystów pożegnała brawami a SDK różami i pamiątkami z Sulechowa.