Uwaga!!!

UWAGA: pora szczepień i deratyzacji

Jak wynika z Naszych obserwacji szczepienie psów w Nowym Świecie będzie ostatnim tego typu w Naszym Regionie (Pięcoiowieś). Wcześniej odbyło się szczepienie w czterech innych miejscowościach Regionu Cigacic i teraz czas na Nowy Świat. Nastąpi ono już niebawem bo w dniu 09 października od 16.30 do 16.50 w centrum wsi (koło PKS) a od 16.50 na osiedlu domków jednorodzinnych. Mamy nadzieję, że przekażeci Państwo informacje osobom które nie korzystają z dobrodziejstw XXI wieku i wszyscy się wstawią z pieskami do szczepienia.

A propos deratyzacji , z-ca burmistrza wystosował apel do mieszkańców następującej treści:

Szanowni Państwo
Nawiązując do obwieszczenia dotyczącego konieczności przeprowadzenia obowiązkowej deratyzacji na obszarze Gminy Sulechów prosimy wszystkich mieszkańców, działające firmy, zakłady, przedsiębiorstwa o wykonanie czynności związanych ze zwalczaniem gryzoni. Tylko tak przeprowadzona, w wyznaczonym terminie i wszystkimi siłami akcja pozwoli na skuteczne wytępienie szczurów.

Dodatkowo informujemy, że zwalczanie gryzoni można przeprowadzić indywidualnie, bądź też skorzystać z usług firmy świadczącej usługi w tym zakresie. W przypadku samodzielnej deratyzacji należy zastosować odpowiednie preparaty dostępne na rynku, między innymi w sklepach ogrodniczych i ogólnobudowlanych, przestrzegając zaleceń zawartych w instrukcji stosowania produktu.