Nowe utrudnienia

Jak już informowaliśmy na starej trójce na trasie Cigacice – Zielona Góra wiele się dzieje. I wiele i i dzieje tak dokładnie można to określić. W naszych zasobach mamy zdjęcia już z przed roku kiedy skrzyżowanie w Zawadzie było rozkopane a pobocza tej drogi rozkopane ma całym odcinku. Rozpoczęła się budowa ścieżki rowerowej do Cigacic. Wiele miesięcy później z budową ruszył Sulechów na swoim odcinku i jak odnotowaliśmy nie dawno jest ona na ukończeniu (odcinek Kalsk – Nowy Świat). Miasto Zielona Góra (a raczej jego włodarze) nie daje sobie rady ze swoimi inwestycjami i jeszcze długo poczekamy na ich skończenie, choć niektórymi odcinkami można już przejechać.

Teraz, od wczoraj ponownie na tej krzyżówce ustawiono światła tymczasowe, które są uruchamiane na czas robót (za dnia) i choć działają okresowo zdarza się często, że jedne są niesprawne. Są to już na tej trasie (paru kilometrów) czwarte światła, które wymyślili są zarządzający tą drogą. Jeździmy nią bardzo często i widzimy często, że są one niepotrzebne. Często stoimy pod sygnalizatorem czekając na zielone światło a z drugiej strony nic nie jedzie. Jest to pewnego rodzaju kuriozum gdyż jak pojedziesz to Cię ukarzą a jak będziesz stał to zatruwasz parę minut środowisko bez potrzeby. Czy Nas kierowców na prawdę mają za durniów nie znających przepisów? Odpowiedzcie sobie sami a My piszemy do zarządcy protest w tej sprawie bo taka sytuacja, znając tempo robót to może potrwać że ho ho …

nowe światła w Zawadzie

stare przed Stożnym (od Zawady) – zmiana pasa ruchu (zaczynają drugą połowę mostku

obróbka skarpy ścieżki za Stożnym (w kierunku Cigacic)

wjazd do betoniarni Leśna Góra (rozwalają asfalt żeby położyć …asfalt

stare światła za Stożnym (w stronę Zawady)

Dzwonili do Nas czytelnicy, że na drodze występują utrudnienia (prace na zakrętach) bez kierowania ruchem w tym czasie. Opisany przypadek to prace na zakręcie za tymi światłami wyżej gdzie ciągła linia nie pozwala ominąć pojazdu wykonawcy robót a widoczność zerowa.