22 niedziela w 80 rocznicę

„Synu, z łagodnością prowadź swe sprawy, a każdy, kto jest prawy, będzie cię miłował. Im większy jesteś, tym bardziej się uniżaj, a znajdziesz łaskę u Pana. Wielka jest bowiem potęga Pana i przez pokornych bywa chwalony.”

Czytanie z mądrości Syraha

Na chorobę pyszałka nie ma lekarstwa, albowiem nasienie zła zapuściło w nim korzenie. Serce rozumnego rozważa przypowieść, a ucho słuchacza – to pragnienie mędrca.

Niedziela 1 września to 22 niedziela zwykła ale rocznicowa (80 lat) okrągła data wybuchu II Wojny Światowej. Modlimy się dziś za poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny. O 14.00 będą biły dzwony w naszej diecezji dla upamiętnienia tamtego bolesnego dnia.

Dzisiejsza niedziela to pierwsza miesiąca – to niedziela adoracyjna. Po mszach wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo eucharystyczne w intencji Naszej Parafii i wszystkich poległych i pomordowanych w czasie wojny. Po porannej mszy także zmiana tajemnic Żywego Różańca

Jutro rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Msza święta o 8.00 na którą zapraszam uczniów, rodziców, Grono Pedagogiczne i dziadków (babcie). Chętnych zapraszam do spowiedzi przed mszą.

W tym tygodniu I czwartek miesiąca i piątek miesiąca – okazja do spowiedzi (zawsze) przed mszą świętą. Odwiedziny chorych jak zawsze w piątek od 10.00.

W przyszłą niedzielę przypada święto Narodzenia NMP ( Matki Boskiej Siewnej), w czasie mszy – błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.

Intencje Mszy świętych:

poniedziałek 8.00 – za Parafian

środa 18.00 – + Anna Binczarowska (od uczestników pogrzebu)

czwartek 18.00 – + Joanna Wichłacz (jak wyżej)

piątek 18.00 – + Zbigniew Chruszczewski (8 rocznica śmierci)

sobota 18.00 – DB III Róża

niedziela 9.00 – DB II Róza

niedziela 11.00 – DB Marianna Dobrzyńska (z racji imienin i urodzin)

Polecam prasę katolicką: Niedziela i Gość Niedzielny oraz ulotkę Krucjata Różańcowa.

Solenizantom życzenia błogosławieństw Bożych na wszystkie dni życia w nadchodzących miesiącach.

Gościom naszej Parafii wszelkiej pomyślności i wspaniałości podczas pobytu.

Bracia:

Nie przyszliście do namacalnego i płonącego ognia, do mgły, do ciemności i burzy ani też do grzmiących trąb i do takiego dźwięku słów, iż wszyscy, którzy go usłyszeli, prosili, aby do nich nie mówił.

Wy natomiast przyszliście do góry Syjon, do miasta Boga żywego – Jeruzalem niebieskiego, do niezliczonej liczby aniołów, na uroczyste zgromadzenie, i do Kościoła pierworodnych, którzy są zapisani w niebiosach, do Boga, który sądzi wszystkich, do duchów ludzi sprawiedliwych, którzy już doszli do celu, do Pośrednika Nowego Testamentu – Jezusa.

z listu do Hebrajczyków