Po…chodzenie

Pochodzili sobie zastanawiając się skąd pochodzą i rozmyślając kto do nich przyjdzie. Kto ma jakie korzenie i pochodzenie. Jak zwykle okazało się że to cigaciczanie są pieniaczami i to jest ich most i ich problem. Jednak jak było widać podczas protestu, to nawet gdyby wszyscy cigaciczanie wyjechali swoimi pojazdami, nie było by tyle aut i takiego korku na starej „trójce” przez Cigacice. Widać zatem, że to nie jest problem TYLKO Cigacic. A skoro problem nie dotyczy tylko naszej Pięciowsi (Cigacice, Górki Małe, Górzykowo, Leśna Góra i Nowy Świat) to protestujący zastanawiali się gdzie jest reszta, choćby mieszkańców Gminy Sulechów, powiatu zielonogórskiego, mieszkańcy Zielonej Góry? Gdzie oni wszyscy są? Podejrzewamy, że byli oni między innymi w tych samochodach z których leciały obelgi na protestujących, z których pokazywano środkowe palce (pozdrawiamy matkę dzieci która tak bardzo się poirytowała na blokadę) protestującym. Byli oni również przed telewizorami i komputerami gdzie komentowali nasze poczynania na blokadzie mostu (pozdrowienia dla bezmózgowca – nie umiejącego z resztą poprawnie pisać po polsku). My jednak nadal się zastanawiamy gdzie się podziali nasi przedstawiciele, którzy jeszcze całkiem nie dawno żebrali o nasze głosy w wyborach samorządowych? Z Naszych radnych Gminy Sulechów, poza kierującym protestem Zbigniewem Trompa z jednej strony mostu i Krzysztofem Kluczyńskim z drugiej, nie było żadnego radnego gminnego. Nie było również ani jednego radnego z Rady Powiatowej czy województwa. Pewnie w ramach kampanii wyborczej, pojawił się poseł Materna, który poza stwierdzeniem, że wysłał sms-a do premiera nie miał nic do powiedzenia.

W proteście uczestniczyło grubo ponad setka ludzi żywotnie zainteresowanych losem mostu i jego funkcjonowaniem przez następne lata. Byli oni z dziećmi w różnym wieku, byli dziadkowie i babcie, młodzi i starzy, kobiety i dziewczyny. Jednak zastanawiamy się gdzie była reszta z 1400 dusz mieszkających w naszej Parafii? Z władz miasta należy zaakcentować obecność wice burmistrza Marcina Górznego w zastępstwie urlopującego Burmistrza Sołtysa.

Dziękujemy zatem tym co byli z Nami a pozostałych zapraszamy na protest już w niedziele 25 sierpnia od 17.00 do 19.00 – zbiórka przed godziną zero pod pawilonem.

W kupie siła Panowie i Panie!!!