Protest (cz.3)

Rozpoczyna się wkrótce sezon Dożynek – święta plonów wytwórców produktów niezbędnych do produkcji wszelkiej żywności. Nie wszystkim jednak dane jest się cieszyć ze zbiorów. Wielu rolników od 1 kwietnia zostało odciętych od swych upraw za sprawą jednej decyzji jednego Prezydenta, który miast robić co do niego należy stroi fochy, Jeszcze w 2014 roku podpisywał wszystko co mu się podsunęło aby tylko „skolonizować” Gminę Wiejską Zielona Góra. Wtedy również obiecał że już w następnym roku zainwestuje niespełna 7 mln złotych w utrzymanie mostu w Cigacicach, który przyjął jako wiano połączenia od Powiatu.

Jak jest już każdy widzi. Most nie przejezdny dla pojazdów powyżej 3,5 tony dmc. W związku z tym mieszkańcy Regionu Cigacic nie czekając na dalsze ograniczenia (grozi to od 1 stycznia 2020) przygotowuje  kolejny protest a nawet dwa. Jak Panowie politykierzy niczego nie uczynią – będą następne. Tymczasem prezentujemy apel Społecznego Komitetu obrony mostu Cigacice.

DRODZY MIESZKAŃCY

Most w Cigacicach jest w katastrofalnym stanie. Jeżeli nic nie zrobimy zostanie on wkrótce zamknięty dla ruchu pojazdów!!!

Zarządcą mostu jest Miasto Zielona Góra, a Prezydent Janusz Kubicki zobowiązany jest do jego utrzymania i naprawy. Zarządcy do tej pory nie znaleźli sposobu sfinansowania naprawy. 

Zatem w dwie niedziele 18 i 25 sierpnia 2019 roku od godziny 17.00 w czasie największego ruchu przeprowadzimy blokady mostu.

Zapraszamy Was do przyjścia i pokazania jak ten most jest ważny dla Naszego regionu. 

Społeczny Komitet obrony mostu Cigacice.