Zaczęło się (cz.2)

Już za tydzień protest mieszkańców Cigacic, na starej trójce przed starym (zabytkowym) mostem z 1925 roku. Rozpisywały się już o nim Wyborcza i Lubuska posiłkując się wiadomościami z naszych stron i naszych mieszkańców. Nic nowego nie wniosły do sprawy (lubuska szczególnie) a jeszcze naginały swoje treści niezgodnie z wypowiedziami tubylców. Tymczasem nasi mieszkańcy bardziej niż poprzednio przygotowują się do następnego protestu. Dzisiejsze popołudnie spędzili na odwiedzinach mieszkańców wsi i informowaniu o proteście. Okazuje się, że na prawdę nie wiele osób wie co się dzieje z mostem (niski nakład ww gazet sprzedawany w C.). Brak informacji od sąsiadów dojeżdżających do Zielonej Góry. Niektórzy nawet nie wiedzą że autobusy nie jeżdżą do Zielonej Góry przez most! Ot tak po prostu – żyją sobie gdzieś na boczku i niczym się nie interesują…

Tymczasem już jutro kolejna zmiana zbiera się do malowania haseł na protest, inni układają treść ulotek które będą rozdawane kierowcom w korku. Ktoś inny załatwia nagłośnienie akcji i sprzęt do rejestracji przebiegu protestu.

Jednocześnie informujemy że protest odbędzie się bez względu na to czy zaszkodzi Morawieckiemu, Wontorowi, Maternie, Kubickiemu czy sołtysowi Leśnej Góry. Bez względu na pogodę i choćby zgniłe jajka z nieba leciały będą blokować „MOST WSTYDU prezydenta Kubickiego”.

Nie ważne kto co myśli, ważne co mieszkańcy chcą uzyskać przez ten protest. Lata zaniedbań wszystkich poprzednich władz czy właścicieli musi się skończyć. Najwyższy czas się wziąć do pracy i spełniania obietnic Panie Kubicki. W 2014 roku deklarował Pan prawie 7 milionów na most, na jego przywrócenie do świetności albo chociażby zapobieżeniu degradacji tego zabytku. Dość milczenia, dość spychologii. Żądamy zdecydowanych działań i spełnienia obietnic. Jak Pan nie wie to Pana uświadomimy, ten most jest gwoździem do trumny w Pana politycznej karierze.

Panu już dziękujemy jak podziękowaliśmy innym przy urnach. Albo zrobi Pan co obiecał albo huragan wyborczy wymiecie Pana gdzieś gdzie pawiany zimują!