Nad wyraz skromny

Nie jest dziwnym fakt że w przypadku tego człowieka znajomi dowiadują się z wielkim opóźnieniem z gazet o jego zasługach i wyróżnieniach za nie. Taki jest właśnie On, Jachu Kowalczyk. Myślałem, że znam go od zawsze ale jak się okazuje – nie. Działa już 55 lat a zawsze mu dawałem mniej że ma. Teraz już wiem, że tego człowieka nie sposób zapomnieć nigdy. Tysiące dni przepracowane dla innych, w potrzebie ludzi, setki litrów oddanej krwi, dziesiątki akcji charytatywnych i wiele setek godzin szkoleń swoich umiejętności aby móc jeszcze lepiej przekazywać swoją wiedzę swoim następcom. Taki właśnie jest Janek Kowalczyk.

Brawo Kolego i wszystkiego najlepszego.

Pod spodem tekst oryginalny ze strony Gminy Sulechów na FB

„Janek Kowalczyk wyróżniony w Warszawie.

29 czerwca w Warszawie podczas Krajowego Zjazdu Polskiego Czerwonego Krzyża nadano mieszkańcowi Sulechowa – Jankowi Kowalczykowi tytuł ,,Godność Honorowego Członka Polskiego Czerwonego Krzyża”. W Naszym regionie taki tytuł mają nadany Pani Regina Łodyga oraz Pan Stanisław Jarowicz, którzy kilka lat wcześniej dostąpili zaszczytu otrzymania tego szczególnego wyróżnienia.

Janek Kowalczyk w PCK działa od 55 lat. Honorowo oddał 140 litrów krwi. Swoją działalność rozpoczął jako społecznik-wolontariusz w Szkolnym Kole PCK, następnie był członkiem w kilku Klubach, aż po objęcie najwyższych funkcji HDK w Bielawie, Warszawie, Cigacicach, Świebodzinie i w Sulechowie. Za swoją charytatywną działalność 17 stycznia 2017 roku Uchwałą Rady Miejskiej nadano mu Godność Honorowego Obywatela Gminy Sulechów. Od 25 lat pełni funkcję przewodniczącego Lubuskiej Okręgowej Rady HDK PCK w Zielonej Górze. Wielokrotnie odznaczony m. in. Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, tytułem Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu oraz Zasłużony dla Województwa Lubuskiego. Posiada wszystkie odznaki ,, Honorowe IV, III, II i I stopnia oraz Kryształowe Serce. Serdecznie gratulujemy kolejnego wyróżnienia oraz życzymy zdrowia i wytrwałości w społecznej pracy na rzecz drugiego człowieka.”