Dwa rowery a uciechy wiele

Nie sądziliśmy już dawno, że widok dwóch rowerów może poruszyć wiele ludzkich serc a wręcz uradować. Tak też się stało na widok dwóch rowerów w służbie patrolowej w Sulechowie. Jak donosi Urząd Miejski w Sulechowie:

„wraz z nadejściem ciepłych dni na ulice Sulechowa wyruszyły wspólne patrole rowerowe Straży Miejskiej i Policji. Funkcjonariusze monitorują te miejsca, gdzie nie można wjechać radiowozem, gdzie jednoślady dotrą szybciej niż patrol pieszy.
Patrole będzie można spotkać w parkach, na osiedlach, w okolicy dworców: PKP i PKS na ciągach rowerowych oraz w miejscach gdzie dość często dochodzi do zakłóceń ładu i porządku publicznego.
Patrole rowerowe poprzez swoją obecność będą oddziaływać prewencyjnie jak również podejmą interwencje wobec osób naruszających przepisy prawa.
Podejmowane będą również działania profilaktyczne np: dla innych cyklistów i ich bezpieczeństwa na drogach oraz interwencje prawne wobec osób spożywajacych alkohol w miejscach publicznych. Będzie się można również zwrócić do funkcjonariuszy w każdej innej sprawie.”

Na portalu społecznościowym od razu posypały się gratulacje i życzenia sukcesów ale niektórzy się nie ustrzegli złośliwości i uszczypliwych uwag. Nic to, takie patrole na pewno się przydadzą a nie zadowoli się wszystkich i tak.