Siódemka Bpa Tadeusza

Tak mówi Mądrość Boża:

«Pan mnie zrodził jako początek swej mocy, przed dziełami swymi, od pradawna. Od wieków zostałam ustanowiona, od początku, przed pradziejami ziemi.

Przed oceanem zostałam zrodzona, przed źródłami pełnymi wód; zanim góry zostały założone, przed pagórkami zostałam zrodzona. Nim glebę i pola uczynił, przed pierwszymi skibami roli…

Dziś przypada 7 rocznica święceń biskupich Bpa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Modlimy się o Opiekę Bożej Opatrzności dla Naszego Pasterza.

W środę zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msza święta o 8.00. Z tej racji zapraszam dzieci i młodzież do spowiedzi przed wakacjami.

W czwartek 20 czerwca – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi – Boże Ciało. Msza święta o godzinie 10.00 i procesja do czterech ołtarzy. Przemarsz procesji ulicami: Plac Szkolny – Podgórna – Portowa – Mickiewicza – Sulechowska – i do kościoła. Tradycyjnie proszę o przygotowanie ołtarzy (proszę o prąd przy nich). Ołtarze: 1. Podgórna (przy Słoneczku) – dzieło mieszkańców ulicy Podgórnej i przyległych (zwykle robią to sami Panowie Dryło i Jankowski z żonami), dlatego proszę o włączenie się pozostałych mieszkańców Cigacic do tego dzieła. 2. Portowa przy Krętej – dzieło mieszkańców Leśnej Góry i Nowego Świata oraz ulicy Mickiewicza i przyległych. [Tu pomocników jest więcej ale jak któryś nie przyjdzie (praca czy choroba) to już jest problem]. 3. Mickiewicza koło Państwa Piekarskich – dzieło Górek Małych i mieszkańców ul. Mickiewicza. Ołtarz nr 4 koło Państwa Włoch na Sulechowskiej – Górzykowo i okoliczne domy (Sulechowska itd.). Proszę również o udekorowanie domów, okien – szczególnie na trasie przejścia procesji. Do niesienia baldachimu, chorągwi, nagłośnienia, prowadzenia celebransa – proszę te same osoby co w latach ubiegłych. Naszych Strażaków proszę o regulację ruchu na drodze publicznej którą będziemy przechodzić z procesją. Na Sulechowskiej do kościoła idziemy połową jezdni jak kolumna pieszych. Zapraszam dzieci I – komunijne w strojach z komunii i dziewczynki do sypania kwiatów. pnie prosimy o zorganizowanie kwiatków dla nich. Parafian prosimy do czynnego, modlitewnego przeżycia uroczystości (bez pogaduszek, bez telefonów z wiarą i nadzieją w Pana Najwyższego).

W oktawie Bożego Ciała procesja dookoła kościoła po mszach o 18.00 w dni powszednie i po mszy o 11.0o w niedzielę.

W piątek 21 czerwca około 15 – tej, przez naszą Parafię przejdzie Piesza Pielgrzymka Powołaniowa z Zielonej Góry do Rokitna.

Intencje Mszy świętych w tygodniu:

– środa 8.00 – na zakończenie roku szkolnego

– czwartek 10.00 – Boże Ciało, za Parafian

– piątek 18.00 + Krystyna Komorowska (intencja od uczestników pogrzebu)

– sobota 18.00 + ks. Jan Surowiec

– niedziela:

  • 9.00 ++ z rodziny Kaczmarczyk: Marianna i Stanisław
  • 11.00 + Henryk Kozik (intencja od uczestników pogrzebu).

Zapowiedzi: Kamil Zabłocki i Kornelia Magdalena z Górzykowa – zapowiedź trzecia.

Polecam prasę katolicką: Niedziela i Gość Niedzielny z płytą DVD z 1-szej Pielgrzymki papieża Polaka Jana Pawła II do Polski

Życzenia wszelkich łask Bożych dla solenizantów, jubilatów i wszystkich świętujących swoje małe i duże jubileusze oraz sukcesy, imieniny i inne rocznice.

Gorące podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli uporządkować wiosennie cmentarz parafialny w środę. Było ich jedenastu Panów!!! Bardzo dziękuję a pozostałych zapraszam na cmentarz obejrzeć efekty.

ks. Jerzy Filipkowski

… Gdy niebo umacniał, z Nim byłam, gdy kreślił sklepienie nad bezmiarem wód; gdy w górze utwierdzał obłoki, gdy źródła wielkiej Otchłani umacniał, gdy morzu ustawiał granice, by wody z brzegów nie wystąpiły; gdy ustalił fundamenty ziemi. I byłam przy Nim mistrzynią, rozkoszą Jego dzień po dniu, cały czas igrając przed Nim. Igrając na okręgu ziemi, radowałam się przy synach ludzkich».

 

Foto Bpa Tadeusza z profilu na Fb