700? to za mało

Jak pomyśleli tak zrobili. Choć planując to przedsięwzięcie mieli obawy czy tyle uda im się zrobić w ciągu 12 godzin. Udało się i to już po ponad 8 godzinach więc zapas był znaczny. Rozmyślali więc czy nie będzie już dosyć? Jednak przybywający nadal kolejni uczestnicy – ochotnicy uczczenia w ten nietypowy sposób urodzin swojego miasta. Było ich jeszcze mnóstwo i dopiero po 18.00 przestali wpuszczać na bieżnię kolejnych amatorów biegania.

Wczoraj na stadionie miejskim w Sulechowie ekipa złożona z różnych grup społecznych, klubów biegowych czy po prostu koledzy z pracy przyszli w ten nietypowy sposób uczcić urodziny miasta. Nie byle jakie bo 700. W założeniach było 700 okrążeń stadionu na 700 lecie miasta. Pierwszym i ostatnim (zamykał cały cykl) biegaczem sztafety był Wojciech Sołtys – burmistrz Sulechowa, który swoim podejściem do miasta i ludzi wyróżnia się na każdym kroku. W ciągu 12 – godzinnego maratonu biegowego wszyscy łącznie przebiegli ponad 438 kilometrów pokonując obwód boiska prawie 1100 razy. Brawo inicjatorzy i wykonawcy, to dopiero Sulechów się cieszy z takiej formy świętowania swoich urodzin.

Na płycie boiska w tym samym czasie pod kierunkiem Pani Beaty Hołowko trwała akcja 700 ćwiczeń na 700 lecie Sulechowa, która również zakończyła się sukcesem. Jej zakończenie odbyło się z zakończeniem biegania na bieżni (można było w końcu zejść z płyty boiska 😉