Nowe otwarcie

Już w czasach kiedy Waldemar Sługocki (senator RP, lider PO w regionie) pracował w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju zabiegał o umieszczenie Naszego lotniska w Babimoście w dokumentach strategicznych i planistycznych państwa polskiego. Teraz to nastąpiło i tylko szkoda, że wszystko tak długo trwa. Od kilku lat Port Lotniczy Zielona Góra rozwija się co raz lepiej. Zwiększa się liczba rejsów do Warszawy a co za tym idzie, lata do niej co raz więcej lubuszan. Lubuszanie dzięki połączeniom Zielonej Góry z Warszawą liniami LOT-u korzystają także z dalszych połączeń tego przewoźnika. Obecnie kupując bilet na LOT do Los Angeles czy Tokio, możemy na jednym bilecie lecieć już z Babimostu z przesiadką w Warszawie. Podobnie będzie również po 1 kwietnia. Niedawno rozstrzygnięty przetarg na obsługę połączeń z Zielonej Góry do Warszawy ponownie wygrał PLL LOT. W wyniku tego będzie Nas woził narodowy przewoźnik ale kasa Marszałka Lubuskiego uszczupleje o 14,9 mln złotych. Środki na ten cel pochodzą z promocji regionu poprzez połączenia lotnicze w okresie 1 roku. W nowym otwarciu zostały zmienione godziny odlotów i  przylotów gdyż dotychczasowe godziny były nieco mniej atrakcyjne. Od czerwca z Warszawy do Zielonej wylecimy między 7.45 a 8.30, natomiast w drugą stronę polecimy miedzy 8.15 a 8.45. Podróżni z Zielonej Góry do stolicy polecą między 20.45 a 21.30. W drugą stronę pasażerów samolot zabierze pomiędzy 20.00 a 20.45.

W wyniku zabiegów urzędu Marszałkowskiego uzyskano nowe możliwości korzystania z infrastruktury lotniskowej. Pozwolą one na czarterowe loty operatorów turystycznych. Na pierwszy „ogień” poszła Firma Coral, która już zaczęła sprzedawać oferty turystyczne do tureckiej Antalyi.

Urząd Marszałkowski podjął również działania polegające na objęciu naszego połączenia z Warszawą tzw. procedurą PSO (Public Service Operation) polegającą na wsparciu finansowym regionalnych połączeń z budżetu Państwa. To by m.in. pozwoliło uniknąć wspierania przewoźników pieniędzmi na promocję województwa. To z kolei pozwoliło by UM łatwiej i sprawniej organizować przetargi.