Rada Miejska obraduje

Dziś kolejna sesja Rady Miejskiej, piątej w tej kadencji. Na tapecie 14 punktów programu sesji. Początek sesji o 10.00. Punktem nadzwyczajnym na początku sesji są podziękowania złożone na ręce byłej Pani sołtys Eleonory Koteluk, która jako jedyna (jak do tej pory) z sołtysów straciła to stanowisko. Nie jest to zapewne żadną ujmą tym bardziej że pełniła tą funkcję 24 lata. Pogratulowano również sołtysom nowo wybranym i tym których wybrano ponownie, obecnych na sesji (M. Łukasik). Wśród wyróżnionych i odznaczonych na dzisiejszej sesji byli również:

Państwo Anna i Adam Zaruccy oraz Pani Jadwiga Muszyńska za za zasługi dla obronności kraju, poprzez zasługi dla rozwoju i obronności Rzeczypospolitej. Zostali Oni wyróżnieni przez MON Mariusza Błaszczaka srebrnym medalem za wychowanie dzieci (łącznie siedmioro). Medale w imieniu ministra wręczył szef Komisji Wojskowej Komendy Uzupełnień, szef wydziału rekrutacji i burmistrz Sulechowa.

Po sprawozdaniach szefów komisji, Przewodniczącej i burmistrza rozpoczęto procedowanie porządku sesji w temacie uchwał. Dziś na tapecie uchwał sztuk 10. Tematy, z Naszych obserwacji na kanale Youtube, widać że trudne. Dlaczego? Choćby dlatego że mija już czwarta godzina sesji a końca (szczególnie dyskusji) nie widać. Głównymi aktorami sesji poza prowadzącą i burmistrzem są Radni opozycji, którzy we wszystkim widzą spisek, knowanie i niekompetencje urzędników czy innych radnych (kierujących pracą RM). Niemal jak niektórzy słuchacze Radia Zachód, znają się na wszystkim. Zaraz minie piąta godzina sesji a Oni nadal dyskutują. Co prawda widać już słabo koniec bo własnie lecą interpelacje radnych.

Jednym z ciekawszych punktów sesji na pewno jest sprawozdanie Pani Przewodniczącej czy burmistrza. Dzięki nim dowiadujemy się (w końcu) co się działo w gminie przez ostatni miesiąc. Dla informacji ogólnej podajemy link do sprawozdania Pani Przewodniczącej.