Cigacice wybrały

W niespełna godzinę po rozpoczęciu zebrania wyborczego we wsi Cigacice wszystko było jasne. Nowym sołtysem Cigacic został dotychczasowy sołtys Łukasik Mirosław. Nawet sobie nie wyobrażaliśmy co zdołał dokonać przez te cztery lata. Teraz po wysłuchaniu jego sprawozdania odczytanego przez aktywnego członka Rady Sołeckiej wiemy na prawdę dużo. Na pewno Cigacice dzięki niemu wiele zyskały na wyglądzie i atrakcyjności. Z naszego dziennikarskiego obowiązku musimy podkreślić, że podobnie jak inni sołtysi tak i jemu było by ciężko czegoś dokonać bez wsparcia. Takim wsparciem dla niego cały czas jest na pewno małżonka (ukłony dla Pani Ani) ale i organizacje działające przy szkole (SeRCe, Aktywne Babeczki czy OSP).

Po głosowaniu na sołtysa (jedyny zgłoszony kandydat) trwającym około 16 minut i 5 minutach liczeniach głosów, wynik był jasny. Wygrał Mirek zdecydowaną ilością głosów. na 51 obecnych na sali lustrzanej miejscowej Szkoły Podstawowej 50 głosów otrzymał właśnie On. Brawo, brawo. Jeden głos był nie ważny z powodu niewłaściwego zaznaczenia kandydatury w okienku na krzyżyk za kandydatem.

W głosowaniu na członków Rady Sołeckiej (po wybraniu opcji 5 osób) wybrano 5 osób zgłoszonych jako kandydatów. Są to: Michał Pilarz, Elżbieta Pawlak, Krystyna Szczepuła, Elżbieta Smyk i Sebastian Pietkiewicz.

Zebraniu przewodniczył Nasz radny Zbigniew Trompa a prowadził je Bartosz Buda z Biura Rady Miejskiej Urzędu miejskiego w Sulechowie.

Cieszymy się z tego wyborów bo znamy tych ludzi z dużej aktywności już wcześniej.

 

 

 

 

Uważamy …

 

 

nie, dziś lepiej nie napiszemy tego co uważamy bo nie wszyscy nas lubią. Nie ma w końcu obowiązku …

Odpowiedź do artykułu “Cigacice wybrały