Kaliszuk w Sulechowie…

… czyli słów kilka po sesji Rady Miejskiej w Sulechowie

Na ostatniej sesji w odpowiedziach burmistrza na pytania radnych i sołtysów padły odpowiedzi do:

P. Mikołajczyk: Gońcy UM od 12-20 roznoszą i w soboty. Powrót w te same miejsca wydłużyło by ten proces.

Z. Trompa: kwestie przepływu informacji to informuje (jak Państwo zapewne wiecie), że pewne rzeczy już wdrożyliśmy i dalej będziemy nad tym pracować. Będziemy rozwijać system informacji esemesowej ale również będziemy rozwijać system informowania wzajemnego o tym co się dzieje w Gminie. Uwagi przyjąłem i zapisałem i być może uruchomienie newslettera to bardzo dobry pomysł jako kolejny kanał dystrybucji informacji. Proszę tylko pamiętać, że to może zadziałać tylko przy zgodzie na udostępnienie informacji (RODO).

Pytanie Pani Kochaniak: dotyczyło Rady ale mogę po części odpowiedzieć, że posiedzenia komisji są otwarte jak również spotkania, które burmistrz organizuje też są otwarte. Jeśli Państwo (Radni) są zainteresowani danym problemem dyskutowanym przez daną komisję to zapraszamy bo to spowoduje że poziom dyskusji będzie bardziej merytoryczny. Również dużo łatwiej będzie Nam rozwiązywać problemy.

W. Kołakowski: Zaprosiłem jakiś czas temu rolników, których kwestia mostu mogą dotyczyć, dawałem też informacje, myślę że do Państwa docierały, w formie zewnętrznej informacji na stroni Gminy. Deklaracje jakie mieliśmy jeszcze trzy tygodnie temu, były następujące, że stan tego mostu jest bardzo zły i musi się tak naprawdę rozpocząć remont. Była szansa natomiast na to, że chociaż w tym wstępnym okresie żeby tego ruchu bardzo mocno nie ograniczać. Natomiast jestem obecnie po spotkaniu w piątek (15 lutego – przypis admin), z wice prezydentem Kaliszukiem z którym rozmawialiśmy w obecności przedstawiciela Powiatu na temat tego mostu. Rozmawialiśmy na temat dokumentów którymi dysponuje miasto Zielona Góra, która zarządza tym mostem. Wskazanie, niestety jest mniej optymistyczne dla Nas ponieważ jest podjęcie odpowiedzialności na siebie gdyby tonaż miał spowodować jakiekolwiek dodatkowe uszkodzenia. W związku z tym ja na najbliższy piątek zapraszam zainteresowanych rolników, sołtysów, przedsiębiorców do ratusza na spotkanie żeby wyjaśnić sytuację. Natomiast dziś nie jestem już takim optymistą jak jeszcze niedawno. Obawiam się, że mogą być poważne problemy z przejazdem innych pojazdów niż 3,5 tony przez most z powodu odpowiedzialności jaka będzie ciążyć na zarządzającym mostem. Jako data graniczna to ma być 1 kwietnia, czyli do końca marca jeszcze tylko jeździmy po staremu przez most w Cigacicach.

Od admina: spotkanie z rolnikami w piątek 22 lutego o godzinie 12.00 w sali 104. Zieloną Górę a raczej władze miasta (zarządzającego mostem) reprezentować będzie wice prezydent Kaliszuk.