Radny po radę

Zapowiadane spotkanie w cigacickiej szkole podstawowej właśnie dobiegło końca (przed godzinką). Nasz nowy Radny Zbyszek Trompa słusznie otrzymał tą nominację i wypełnia swoje zobowiązania znacznie lepiej niż jego poprzednicy. Spotkanie z mieszkańcami sam wywołał gdyż miał wiele spraw do przekazania (informacje ważne dla nich) a także chciał się skonsultować w innych sprawach. Na wstępie  poinformował o terminarzu jego prac w komisjach i koalicji RM. W związku z tym ustalił z mieszkańcami termin spotkań przed kolejnymi sesjami. I tak będzie się spotykał z mieszkańcami regionu Cigacic sześć dni przed kolejną sesją Rady Miejskiej, która zawsze się odbywa w trzeci wtorek miesiąca (planowane sesje w 2019: 19.02; 19.03; 16.04; 21.05; 18.06; 16.07; 20.08; 17.09; 15.10; 19.11; 17.12). Przypominamy, spotkania sześć dni wcześniej gdyż siedem dni przed sesją Nasz Radny uczestniczy w komisjach RM i będzie już wiedział co będą głosować na sesji.

Z ważnych spraw poruszonych przez Radnego to zbliżające się wybory we wsiach. Poinformował On, że będzie przewodniczył zebraniom wyborczym w Cigacicach i Górkach Małych.

W kolejnym punkcie spotkania rozmawialiśmy o inwestycjach. Tym razem chodziło o inwestycje we wsiach. Sołectwa poproszono o przedstawienie swoich planów do długoletniego planu inwestycji. W wyniku tej dyskusji padło parę propozycji ciekawych rozwiązań kontaktu Gminy z mieszkańcami.

Trzecią sprawą był kolejny palący śmierdzący problem w naszym sąsiedztwie. Do smrodu z Kruszyny, wysypiska, z Górek Małych szykuje się kolejny śmierdziel – chlewnie na około 9000 szt. świń. Chlewnie mają być w Głuchowie i Głębokiej. I to może by nie było najgorsze gdyby nie fakt że odsiąki z tych chlewni trafią na okoliczne pola …

W spotkaniu uczestniczyły mieszkanki Głuchowa, które chciały usłyszeć od doświadczonych „wojowników” jak zabrać się do tego.