Niebezpiecznie w Nowym Świecie

Dziś na kilka chwil przed 18.00 na skrzyżowaniu drogi gminnej z powiatową w m. Nowy Świat doszło do bardzo przykrej w skutkach kolizji a raczej wypadku (bo poszkodowani będą na pewno więcej niż 7 dni niezdolni do pracy). Samochód osobowy opel corsa skręcający w lewo (przecinał jezdnię prawidłowo jadącego motoroweru) na wskutek złej oceny odległości, ściął z jezdni jadący do Sulechowa motorower z dwoma osobami. Na wskutek uderzenia kierujący motorowerem i pasażer wylądowali najpierw na szybie Opla a potem na jezdni.

Z powodu wypadku i dużego natężenia ruchu od razu zakorkowały się dwa pasy jezdni w obie strony. Po kilkunastu minutach pojawiły się służby mundurowe i zespół pogotowia, który po oględzinach miejsca wypadku przez Policję zabrał poszkodowanych do szpitala na szczegółowe badania i ewentualną hospitalizację. Czynności policyjne trwały do 21.37 kiedy to całkowicie upłynniono ruch na tym odcinku drogi powiatowej.

Z naszych obserwacji wynika, że młody wiek kierowcy Opla w tym przypadku zrobił swoje z powodu braku doświadczenia. Auto sprawcy jak i resztki motoroweru odjechały na policyjny parking do oględzin.

foto własne

2 odpowiedzi do artykułu “Niebezpiecznie w Nowym Świecie

  1. WJ W Autor

    Jak nas poinformowano dzisiaj, sprawa zakończy się w sądzie ponieważ jeden z poszkodowanych ma obrażenia wyłączające go z pełnej sprawności powyżej 7 dni (L-4). Jest to jednoznaczne z klasyfikacją zdarzenia jako wypadek drogowy. W przypadku zwolnienia lekarskiego do 7 dni było by wykroczenie kwalifikujące się na mandat i punkty karne.

  2. WJ W Autor

    Może jednak skończy się tylko mandatem i wymianą szyby w Oplu bo obrażenia poszkodowanych były nie wielkie choć sytuacja i czas obsługi zdarzenia był znaczny (17.55-21.35)