Jeden dzień, wydarzenia dwa.

Dla niezorientowanych informacja taka: tylko dwa wydarzenia bo jest nas mało i normalnie pracujemy więc być nie wszędzie możemy (zdążymy).

Dziś byliśmy w dwóch ośrodkach kultury w sąsiednim mieście, które ma złego gospodarza. Dlatego że on jest zły nie wspomnimy Janusza z nazwiska. Tym bardziej że Muzeum Ziemi Lubuskiej czy Mediateka nie jest jego zasługą.

Dziś w MZL w samo południe wernisażem wystawy „100 lat Polskiego Czerwonego Krzyża” PCK Oddział Zielonogórski rozpoczął świętowanie setnych urodzin. Wernisaż – konferencja odbyła się w sali witrażowej MZL a zapoczątkował ją dyrektor muzeum krótkim wstępem. Jak na sto lat istnienia to powiedział niewiele aby prezes oddziału PCK w Zielonej Górze mogła przedstawić przygotowany wykład. Na wstępie swojej wypowiedzi Paulina Grzesiowska-Nowak podziekowała przybyłym gościom i powitała oficjalnie zaproszonych. W prezentacji pokazała dokonania PCK w Polsce i w lubuskim. Uświadomiła młodym uczestnikom spotkania, że nie zawsze było tak „różowo” bo czy to germaniec czy komuna nie było lekko. Jednak zawsze dzięki woli tysięcy ludzi zaangażowanych w działalność PCK odbudowywało swoje struktury i majątek. W dalszej części konferencji-wernisażu wręczono dwa kryształowe serca dla członków PCK (krwiodawców). Odznaczenia dokonał Jan Kowalczyk (zarząd główny PCK) i Bogusława Fediuk – Pelińska (PCK Zielona Góra). Kolejne odznaczenie otrzymała wiceprezydent Zielonej Góry (jeszcze). Głos na konferencji zabrał wieloletni krwiodawca z sali, dziękując zebranym za przybycie a PCK za działalność i szerzenie wiedzy zdrowotnej. Konferencja zakończyła się zwiedzaniem wystawy po której zaprezentowano tort na 100 lecie i poczęstowano nim przybyłych.

Wydarzenie musiało być z tych ważnych gdyż przybyli na nie licznie przedstawiciele mediów.

200 lat dla PCK życzymy i wszystkich krwiodawców.

wystawę można oglądać do końca stycznia

zanim się zaczęło poczuliśmy wspaniałą rodzinną atmosferę

rozmowy nie miały końca i gdyby nie zaproszenie trwało by to dłużej

Pani wice z Panią wice podziwiają okolice … wystawy

dyrektor muzeum prezentuję świeży narybek MZL – kustosz wystawy

wręczenie dwóch kryształowych serc …

… i medalu za zasługi dla PCK

podziękowania od krwiodawcy dla PCK

o wystawie Pani kustosz

na zakończenie torta próbowanie

 

 

drugie wydarzenie w następnym newsie