Prima aprilis jak malowany

W związku z realną groźbą zamknięcia zabytkowego mostu na Odrze w miejscowości Cigacice (rocznik 1925) znacznie zwiększyła się korespondencja w tym temacie do Naszej redakcji. Piszą ludzie do nas maile, esemesy czy też dzwonią z pytaniami, pretensjami itp. Na miarę naszych wiadomości przekazujemy je każdemu kto się z nami komunikuje chociażby w zamian za informacje pozyskiwane od Naszych czytelników. Ostatnio okazało się że czytają Nas różne roczniki i różnie odbierają Nasze wieści. Cieszymy się bardzo i spieszymy informować o następnych poczynaniach w sprawie mostu.

Dla potwierdzenia rozmów z ostatnich dni 2018 roku do burmistrza Sołtysa wpłynęło pismo od Janusza Kubickiego informujące, że decyzja w sprawie mostu wydana ostatecznie do końca miesiąca (stycznia). W związku z tym przekazaliśmy uwagi mieszkańców Pieciowsi paru radnym z Zielonej Góry, burmistrzowi Sołtysowi i paru Radnym z Sulechowa.

Niektórzy nawet nam odpowiedzieli rzeczowo ale były też takie wypowiedzi:

  • To już jest narracja, że starostwo zaniedbało, a Janusz ma problem, Tak tłumaczą
  • W budżecie nie ma środków na remont, to był jeden z powodów, dla których niektórzy byli przeciw budżetowi.
  • Na złom go, szkoda pieniędzyProblem na pewno jest i będzie a Policja nadal nic nie robi chociaż paru emerytowanych mundurowych dorabia sobie w UM (jeden się nawet odgrażał że kamera jest na moście)!