Kolędy nie będzie…

i inne ogłoszenia z Naszej Parafii na niedzielę Świętej Rodziny /30 grudnia 2018 roku/

Dzisiejsze święto jest Świętem Patronalnym Rodzin Katolickich. Módlmy się za wszystkie rodziny o miłość wzajemną i o łaskę trwałej więzi małżeńskiej.

Jutro zakończenie starego roku (365 dzień 2018). msza święta o godzinie 17.00 i po niej Nabożeństwo dziękczynno – błagalne.

We wtorek pierwszego stycznia, Nowy Rok – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Jest to święto nakazane i mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy świętej. Kto nie będzie uczestniczył – nie może przystępować do komunii w następne dni.

W przyszłą niedzielę uroczystość -Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. W czasie Mszy poświęcenie i błogosławieństwo kredy i kadzidła. Ofiary złożone na tacę i za kredę zostaną przeznaczone na misje, na pomoc polskim misjonarzom.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

Trwa wizyta duszpasterska w naszej Parafii – kolęda. Przyjęcie kapłana w domu w czasie tej wizyty jest aktem publicznego wyznania wiary a zarazem znakiem jedności i żywej więzi Kościoła Domowego z Kościołem Parafialnym i tym samym Kościołem Powszechnym. W czasie kolędy starajmy się w miarę być wszyscy obecni w domu. Stół starajmy się nakryć białym obrusem. Na nim Pismo Święte, stawiamy krzyż, naczynie z wodą święconą, kropidło i zapalone świece. Proszę wyłączyć telewizor na czas wizyty. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty do religii, kandydaci do bierzmowania – dzienniczki.

Msze święte w nadchodzących dniach:

  • poniedziałek – 17.00 – za Parafian – Zakończenie Roku
  • wtorek Nowy Rok – 9.00, za śp. księdza Jana Surowca (2 rocznica śmierci)
  • wtorek – 11.00 – za zmarłych z rodziny Badach
  • niedziela – DB I Róża (zmiana tajemnic po Mszy)
  • niedziela – 11.00 za zmarłą Ireną Włoch i zmarłych z rodziny

plan Kolęd na najbliższe dni:

środa – Górzykowo od nr 2 do 4; 47 i 5; od 46 do 36

czwartek – cd. Górzykowo od nr 53, 52 do 48; od 7 do 18

piątek – cd. Górzykowo od 55 przy Nowym moście i do końca do 28.

sobota – Nowy Świat od Sulechowa tzn od nr 9a przez wszystkie ósemki, trójki i czwórki i piątki do nr 1 i 1a.

Kolędy nie będzie w Cigacicach i Leśnej Górze w tym roku (2018).